Tour de Pologne utrudnienia
Największy wyścig kolarski rozpocznie się już w naszym województwie w niedzielę, 4 sierpnia, w Katowicach. Autobusy PKM Jaworzno poruszają się nie tylko po Jaworznie, ale także po Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu oraz Chrzanowie. W związku z tym 4 sierpnia pasażerowie muszą liczyć się z drobnymi zmianami.
Linia A
Autobusy wykonują stałą trasę tylko o godz. 6:42 i 9:17 z przystanku początkowego CHRZANÓW DWORZEC AUTOBUSOWY (odjazd z przystanku KATOWICE ALEJA KORFANTEGO o godz. 7:47 i 10:17). Inne kursy na terenie Katowic zatrzymają się tylko na przystanku KATOWICE CHORZOWSKA oraz ZAWODZIE WALERIANA.
Linie E i J
Pasażerowie tych linii również muszą przygotować się na utrudnienia. Autobusy w Katowicach od godz. 12 do 21 będą zatrzymywały się tylko na przystanku zastępczym KATOWICE CHORZOWSKA.
Lokalizację przystanku możemy zobaczyć na stronie przewoźnika .
Tour de Pologne w Jaworznie. Utrudnienia w PKM Jaworzno
Największe utrudnienia czekają nas oczywiście we wtorek 6 lipca, gdy wyścig wystartuje z Jaworzna. Warto zaznaczyć, że Spółka poinformowała, że na strategicznych przystankach obecni będą pracownicy PKM, którzy poinformują o zmianach i będą służyli pomocą. To się ceni!
Uwaga! Przystanek Centrum będzie na ul. Rzemieślniczej, a przystanek Urząd Miejski przy ul. Olszewskiego. Podane niżej zmiany uwzględniają relokalizacje przystanków.
Od godz. 11.40 do około godz. 12.20 autobusy mogą zaliczyć znaczne opóźnienie, gdy kolarze będą jechali wtedy przez miasto.
Linia A
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia będzie kursować w obie strony obsługując przystanki CENTRUM i URZĄD MIEJSKI w zastępczych lokalizacjach.
Linia E
Podobnie jak linia A. Natomiast kurs o godz. 12.03 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA rozpocznie się z przystanku OSIEDLE STAŁE KALINOWA o godz. 12.20.
Linia J
Podobnie jak linia A. Natomiast kurs o godz. 11.40 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA rozpocznie się z przystanku OSIEDLE STAŁE KALINOWA o godz. 11.57.
Linia S
Zmiany jak w linii A.
Linia 303
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje trasą objazdową w obu kierunkach: (…) MATEJKI ARKADY – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ – PECHNIK – LEOPOLD (…).
Linia 304
Od pierwszych kursów do ok. godz. 8:30 linia kursuje trasą objazdową w kierunku centrum Jaworzna: (…) WARPIE WODOCIĄGI – PLAC ŚW. JANA – CENTRUM – URZĄD MIEJSKI (…).
Natomiast od godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje trasą objazdową w obu kierunkach: (…) ROGATKA – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ – PECHNIK – PODWALE 11. LISTOPADA – PODWALE LICEALNA – PODWALE LICEUM – PODWALE – WARPIE WODOCIĄGI (…).
Kurs o godz. 11.36 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA rozpocznie się z przystanku WARPIE GALMANY o godz. 11.46.
Linia 305
Kurs o godz. 8:30 z przystanku początkowego SZCZAKOWA DWORZEC PKP wykonany zostanie trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI.
Kursy okrężne o godz. 9:05, 10:05 i 11:05 z przystanku początkowego SZCZAKOWA DWORZEC PKP zostaną podzielone na dwa kursy kończące i rozpoczynające trasę na przystanku CENTRUM. Nie zostaną obsłużone przystanki MATEJKI i RZEMIEŚLNICZA.
Linia 307
Kursy o godz. 8:25 i 8:52 z przystanku początkowego SZCZAKOWA DWORZEC PKP wykonane zostaną trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI.
Kurs o godz. 11:25 z przystanku początkowego SZCZAKOWA DWORZEC PKP podzielony zostanie na dwa kursy kończące i rozpoczynające trasę na przystanku SZCZAKOWSKA.
Kursy okrężne o godz. 9:07, 9:30, 9:55, 10:25 i 10:55 z przystanku początkowego SZCZAKOWA DWORZEC PKP zostaną podzielone na dwa kursy kończące i rozpoczynające trasę na przystanku CENTRUM. Nie zostaną obsłużone przystanki MATEJKI i RZEMIEŚLNICZA.
Kursy o godz. 8:42 i 9:05 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA wykonane zostaną trasą objazdową z obsługą przystanków: URZĄD MIEJSKI i CENTRUM.
Linia 312
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 zostanie wyłączony z obsługi przystanek MATEJKI.
Linia 313
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje w obu kierunkach trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI.
Linia 314
Od pierwszych kursów do ok. godz. 8:30 linia kursuje trasą objazdową w kierunku centrum miasta: (…) SZPITAL – OBROŃCÓW POCZTY GDAŃSKIEJ – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ (…).
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje trasą objazdową w obu kierunkach: (…) SZPITAL – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ (…).
Kurs o godz. 11.40 z przystanku początkowego PODŁĘŻE OSIEDLE rozpocznie się z przystanku CENTRUM o godz. 11:50.
Linia 319
Od pierwszych kursów do ok. godz. 8:30 linia kursuje trasą objazdową w kierunku centrum miasta: (…) SZPITAL – OBROŃCÓW POCZTY GDAŃSKIEJ – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – RYNEK (…).
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje trasą objazdową w obu kierunkach: (…) SZPITAL – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ – PECHNIK – LEOPOLD (…).
Kurs o godz. 11.37 z przystanku początkowego ŁUBOWIEC rozpocznie się z przystanku CENTRUM o godz. 11.57.
Kurs o godz. 11.28 z przystanku początkowego CHRZANÓW BALIN WOLNOŚCI zostanie zawieszony.
Linia 326
Kurs o godz. 9:22 z przystanku początkowego CEZARÓWKA DOLNA PĘTLA wykonany zostanie trasą objazdową: (…) ROGATKA – URZĄD MIEJSKI – CENTRUM – PECHNIK CMENTARZ – PECHNIK – PODWALE 11. LISTOPADA – PODWALE LICEALNA – PODWALE LICEUM – PODWALE – WARPIE WODOCIĄGI (…).
Linia 350
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje w obu kierunkach trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI.
Kurs o godz. 11:49 z przystanku początkowego OSIEDLE STAŁE rozpocznie się z przystanku CENTRUM o godz. 11:59.
Kursy o godz. 11:47 i 11:58 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA zostaną zawieszone. Kursy o godz. 12:10 i 12:25 z przystanku początkowego OSIEDLE STAŁE zostaną zawieszone.
Linia 367
Kurs o godz. 9:04 z przystanku początkowego BYCZYNA PĘTLA wykonany zostanie trasą objazdową: (…) MATEJKI ARKADY – URZĄD MIEJSKI – ROGATKA (…).
Kurs o godz. 11:49 z przystanku początkowego BYCZYNA PĘTLA zostanie zawieszony.
Linia 368
Kursy o godz. 8:37 i 10:18 z przystanku początkowego CEZARÓWKA GÓRNA PĘTLA wykonane zostaną trasą objazdową: (…) WARPIE WODOCIĄGI – PODWALE – PODWALE LICEUM – PODWALE LICEALNA – PODWALE 11. LISTOPADA – PECHNIK – PECHNIK CMENTARZ – CENTRUM – URZĄD MIEJSKI.
Linia 369
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje w obu kierunkach trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI.
Kurs o godz. 11:54 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA zostanie zawieszony.
Linia 372
Od ok. godz. 8:30 do ok. godz. 11:40 linia kursuje w obu kierunkach trasą objazdową z obsługą przystanków: CENTRUM i URZĄD MIEJSKI. Wyłączone z obsługi zostaną także przystanki: OBWODNICA PÓŁNOCNA RONDO, DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, CHEŁMOŃSKIEGO i OBROŃCÓW POCZTY GDAŃSKIEJ.
Linia 373
Autobus kursuje identycznie jak Linia 372. Wyłączone z obsługi zostaną takie same przystanki. Ponadto kurs o godz. 11.30
przystanku początkowego ŁUBOWIEC CMENTARZ PĘTLA zostanie zawieszony, tak samo kurs o godz. 11.45 z przystanku początkowego SZPITAL PĘTLA.
CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?