Gabriela i Jakub Wawszczyk, młodzi bokserzy z Jaworzna, laureatami Mistrzostw Europy Młodziczek i Młodzików w Turcji

Aneta Kasprzyk
Na sierpniowych mistrzostwach w Turcji Gabriela Wawszczyk wywalczyła brązowy medal, a jej brat Jakub awansował do ćwierćfinału i zajął V miejsce. UM Jaworzna

Młodzi jaworznianie, Gabriela i Jakub Wawszczyk ze Stowarzyszenia Sportowego Akademia Boksu Roberta Gortata są laureatami Mistrzostw Europy Młodziczek i Młodzików, które odbywały się od 10 do 21 sierpnia 2022 r. w Turcji.

Droga do sukcesu

Pięściarze z Akademii Boksu Roberta Gortata zostali wybrani do reprezentacji, dzięki temu, że każde z nich uplasowało się na pierwszym miejscu w tabeli polskich bokserów w swoich kategoriach.

- Na sierpniowych mistrzostwach w Turcji Gabriela Wawszczyk wywalczyła brązowy medal, a Jakub awansował do ćwierćfinału i zajął V miejsce - poinformował Robert Gortat, trener pięściarzy.

W polskiej reprezentacji, która udała się do Turcji, było 19 zawodników, w tym 7 pięściarek i 12 pięściarzy. Na liście startowej Mistrzostw Europy znalazło się 378 osób z 28 krajów. O medale walczyło 107 dziewcząt i 271 chłopców