Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dyrektorzy szkół z obowiązkiem organizacji zajęć zdalnych od nowego roku szkolnego.

oprac. Aneta Kasprzyk
Od roku szkolnego 2022/2023 szkoły i przedszkola będą miały obowiązek organizacji zajęć zdalnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Obok nadzwyczajnych zdarzeń i epidemii, na liście zagrożeń wymieniono nieodpowiednią temperaturę zewnętrzną i w pomieszczeniach, gdzie odbywa się nauka oraz czynniki związane z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych.
Od roku szkolnego 2022/2023 szkoły i przedszkola będą miały obowiązek organizacji zajęć zdalnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Obok nadzwyczajnych zdarzeń i epidemii, na liście zagrożeń wymieniono nieodpowiednią temperaturę zewnętrzną i w pomieszczeniach, gdzie odbywa się nauka oraz czynniki związane z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych. UM Sławno
Najnowszy projekt rozporządzenia MEiN opublikowany w RCL przewiduje od nowego roku szkolnego obowiązek organizacji przez dyrektora szkoły lub przedszkola zajęć zdalnych, kiedy tradycyjne nie mogą się odbyć w wyniku zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Wśród możliwych zagrożeń projekt wymienia m.in. nieodpowiednią temperaturę, imprezy masowe i nadzwyczajne zdarzenia. Czy to zapowiedź kolejnej pandemii?

Jak podaje portalsamorzadowy.pl, do opiniowania skierowano projekt rozporządzenia MEiN w sprawie organizowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, co od razu rodzi pytanie, czy nie jest to zapowiedź nowej, jesiennej odsłony pandemii? Wedle założeń projektu, od roku szkolnego 2022/2023 szkoły i przedszkola będą miały obowiązek organizacji zajęć zdalnych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Obok nadzwyczajnych zdarzeń i epidemii, na liście zagrożeń wymieniono nieodpowiednią temperaturę zewnętrzną i w pomieszczeniach, gdzie odbywa się nauka oraz czynniki związane z organizacją i przebiegiem imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych. Odpowiedzialni za tę organizację mają być dyrektorzy placówek.

Dyrektor, w porozumieniu z radą pedagogiczną, będzie też władny czasowo zmodyfikować tygodniowy zakres treści nauczania wynikające z ramowych planów nauczania dla poszczególnych typów szkół do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas (semestrów) oraz tygodniowy zakres treści nauczania z zajęć realizowanych w formach pozaszkolnych, także tygodniowy lub semestralny rozkład zajęć w zakresie prowadzonych w szkole zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość -czytamy w projekcie rozporządzenia.

Co z uczniami, którzy nie mają możliwości korzystania z narzędzi on-line

Wśród takich uczniów projekt wymienia młodzież będącą w trudnej sytuacji rodzinnej i ze szczególnym rodzajem niepełnosprawności. Dla nich przewiduje się szczególne rozwiązania.

Dyrektor, na wniosek rodziców ucznia, będzie obowiązany zorganizować dla tego ucznia zajęcia na terenie szkoły z nauczycielem lub inną osobą prowadzącą zajęcia lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - o ile będzie możliwe zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki na terenie szkoły i na danym terenie nie występują zdarzenia, które mogą zagrozić bezpieczeństwu lub zdrowiu uczniów - zapisano w projekcie.

Dyrektor będzie też mógł dla tych uczniów zorganizować zajęcia w innym miejscu np. bursie, młodzieżowym domu kultury, bibliotece pedagogicznej lub innym przedszkolu czy szkole.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaworzno.naszemiasto.pl Nasze Miasto