Stalowy Sokół 2013. W Jaworznie sportowcy dawali z siebie wszystko

Anna Zielonka, fot. MCKiS Jaworzno
Aż 400 metrów wpław, 10 km rowerem leśnymi szlakami i 3 km biegiem. Takie dystanse musieli pokonać uczestnicy triathlonu Stalowy Sokół 2013, który odbył się w minioną sobotę nad zalewem Sosina. W Jaworznie sportowcy dawali z siebie wszystko.

Stalowy Sokół 2013. W Jaworznie sportowcy dawali z siebie wszystko:

Do walki o zwycięstwo stanęło 204 zawodników, którzy wystartowali w różnym wieku. Do Jaworzna zjechali z różnych polskich miejscowości, ale nie tylko. Byli też bowiem śmiałkowie z zagranicy.

Odbyły się cztery serie. W dwóch pierwszych wystartowali seniorzy, w kolejnej następnie kobiety we wszystkich kategoriach wiekowych i juniorzy. W ostatniej serii zmagali się weterani. Wszyscy dobiegli do mety.

W klasyfikacji generalnej wygrał Tomasz Brembor z KS AZS AWF Katowice startujący wśród juniorów. Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Sikora z YMCA Kraków.

Najlepszym jaworznianinem został Mariusz Drabiński, a jaworznianką Małgorzata Kapa. Dokładniejsze wyniki znajdziecie na stronie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, które, jak co roku, zorganizowało jaworznicki triathlon.