Na porodówkę w asyście policji! Jaworznicka i mysłowicka drogówka pilotowała rodząca kobietę do szpitala. Na świat przyszedł chłopiec

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy garnizonów z Jaworzna i Mysłowic, rodząca kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie uzyskała profesjonalną pomoc medyczną.
Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy garnizonów z Jaworzna i Mysłowic, rodząca kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie uzyskała profesjonalną pomoc medyczną. Śląska policja
Jeszcze się nie narodził, a już prawie w mundurze chodził. Na sygnale policyjnego koguta pchał się na świat. Czy w przyszłości zasili policyjne szeregi? Rodzącą kobietę do szpitala w Mysłowicach eskortowali policjanci drogówki z Jaworzna i Mysłowic. Nowe życie powitał zdrowy chłopiec.

Policjanci z jaworznickiej drogówki we współpracy z kolegami z KMP w Mysłowicach eskortowali samochód, w którym jechała rodząca kobieta. Do niecodziennej asysty doszło w środę, 15 marca w godzinach porannych w Jaworznie.

W asyście policyjnych syren na porodówkę

W środę, 15 marca 2023 roku, mundurowi z Jaworzna, używając sygnałów uprzywilejowania, pilotowali przyszłych rodziców na porodówkę. Dzięki pomocy stróżów prawa, rodząca kobieta w ostatniej chwili trafiła na porodówkę.

- Wczoraj, o godzinie 8.50 do patrolu drogówki podczas prowadzonej przez nich kontroli na ulicy Moniuszki w Jaworznie podjechał zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że właśnie przewozi żonę do szpitala w Mysłowicach, która bardzo źle się czuje, ponieważ zaczęła rodzić - relacjonuje sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty, p.o. oficera KMP w Jaworznie.

Przyszły tata, jak przekazują funkcjonariusze, był mocno zaniepokojony, że nie zdążą do szpitala na czas.

- W obawie o życie żony i dziecka, poprosił policjantów o eskortę, z uwagi na duże natężenie ruchu oraz liczne przebudowy dróg w rejonie miasta. Mundurowi bez chwili wahania, przy użyciu sygnałów uprzywilejowania pilotowali kierowcę do szpitala w Mysłowicach, tak, by zapewnić, jak najszybszy i bezpieczny transport, uprzednio informując o tym fakcie Oficera Dyżurnego KMP Jaworzno- podaje Wiszowaty.

Wspólpraca z garnizonem z Mysłowic

Dyżurny jaworznickiej komendy niezwłocznie powiadomił o niecodziennej sytuacji jednostkę w Mysłowicach, która zadysponowała patrol drogówki od granicy Mysłowic. Przyszła mama i nienarodzone dziecko zyskali podwójną eskortę na powitanie nowego życia.

- Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy obu garnizonów, kobieta trafiła do szpitala, gdzie uzyskała profesjonalną pomoc medyczną - mówi policjantka.

Na świat przyszedł chłopiec. Czy w przyszłości zasili szeregi policji?

Niespełna dziesięć minut po przybyciu kobiety do szpitala, dziecko przyszło na świat. Lekarz odbierający poród, poinformował mundurowych, że rodząca kobieta dzięki ich pomocy dojechała w ostatniej chwili do szpitala i urodziła zdrowego chłopczyka.

- Nie wiadomo, co mogłoby się stać, gdyby poród odbył się w samochodzie. Cieszymy się, że przyszli rodzice w ostatniej, ale odpowiedniej chwili dotarli do szpitala - przekazuje Justyna Wiszowaty. - Kto wie, może kiedyś ten mały chłopczyk zasili szeregi śląskiej Policji... Szczęśliwej mamie i całej rodzinie życzymy dużo zdrowia oraz wielu wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży - piszą na policyjnej stronie mundurowi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na jaworzno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie