Polska - Anglia 1:1 [ZDJĘCIA]. Kamil Glik dał remis Polakom. Zagrało 4 zawodników z woj. śląskiego

Czterech zawodników z naszego województwa wybiegło na murawę w meczu Polska - Anglia. Gola dającego nam jeden punkt strzelił Kamil Glik, urodzony w Jastrzębiu-Zdroju, były zawodnik Piasta Gliwice!

Zobacz jak wczoraj wyglądał zalany Stadion Narodowy!

Poza Glikiem w podstawowej jedenastce wybiegli urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Łukasz Piszczek oraz pochodzący z Sosnoca - Eugen Polanski. W końcówce meczu na boisku pojawił się również urodzony w Tychach zawodnik Górnika Zabrze - Arkadiusz Milik.

Eugen Polański zapisał się w protokole sędziowskim już w 11. minucie. Po faulu w środkowej strefie boiska na Jermain'ie Defoe otrzymał żółtą kartkę.

A śmiali się z naszych "krokodyli" [MEMY, ŚMIESZNE OBRAZKI]

W 13. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Łukasz Piszczek, któremu brakło centymetrów, by wykorzystać dobre prostopadłe podanie Grosickiego i uprzedzić Joe Harta.

Niestety w 32. minucie to Anglicy, po rzucie rożnym, objęli prowadzenie. Piszczek nie upilnował w polu karnym Rooney'a, a ten strzałem głową pokonał Przemysława Tytonia.

W 60. minucie ładny strzał z 16 metra Piszczka, minimalnie obok słupka angielskiej bramki.

Mecze Polska - Anglia to śląska domena! Stadion Śląski gościł Anglików aż sześć razy!

W 65. minucie żółtą kartkę za zagranie ręką otrzymał Kamil Glik. Mieliśmy sporo szczęścia, bo niewiele zabrakło, by zamiast rzutu wolnego był rzut karny.

Urodzony w Jastrzębiu-Zdroju, wychowanek "Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej" Wodzisław Śląski, były zawodnik Piasta Gliwice - Kamil Glik, strzałem głową w 71. minucie doprowadził do wyrównania! Zawodnik Torino wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Obraniaka.

W 83. minucie na murawie boiska pojawił się młody napastnik Górnika Zabrze - Arkadiusz Milik.

Przypomnijmy, że wczorajsza próba rozegrania meczu zakończyła się kompromitującą wpadką. Mecz nie odbył się z powodu obfitych opadów deszczu, przez które na boisku utworzyło się wielkie rozlewisko. Co prawda Stadion Narodowy ma dach, ale jakoś nikt nie kwapił się by go zamknąć. Teraz trwa przerzucanie się odpowiedzialnością kto chciał go zamknąć kto, kto mógł, kto nie, kiedy mógł ,a kiedy nie...

Na ławce zasiedli ponadto zawodnicy Górnika i Ruchu: Łukasz Skorupski, Adam Danch i Arkadiusz Piech. Na ławce zasiadł również urodzony w Rudzie Śląskiej, były zawodnik Ruchu Chorzów - Artur Sobiech.

Wszystko na temat meczu w Warszawie znajdziesz na stronach warszawa.naszemiasto.pl