Kolejne zwycięstwo Ciężkowianki Jaworzno. Piłkarze strzelili 6 goli

Kacper Jurkiewicz
Ciężkowianka Jaworzno wygrała z Wolanką Wola Filipowska 6-0.
Ciężkowianka Jaworzno wygrała z Wolanką Wola Filipowska 6-0. Janusz Ciołczyk

Ciężkowianka znów pokonała rywali

W poprzedni meczu pokonali Start Kamień 2-1 i nie chcieli oddać zwycięskiej passy. Tak się właśnie stało. Piłkarze znajdują się obecnie na drugim miejscu w tabeli chrzanowskiej Keeza klasy A. W kolejnych trzech spotkaniach podopieczni trenera Szymona Pieczki zapisali na swoje konto komplet 9 punktów. Po wygranej w środę 2 czerwca z „Unią” Kwaczała 4-2 (dwie bramki strzelił Mariusz Biel -2, a Damian Radomski i Mateusz Bulga po jednej) cztery dni później rozgromili w Zagórzu miejscową „Zagórzankę” 5-0 mimo, że przez większą część meczu przyszło im
grać w dziesiątkę, bez wykluczonego za dwie żółte kartki Mariusza Biela. Łupem bramkowym w tym wyjazdowym spotkaniu podzielili się Damian Radomski (dwie bramki) oraz Marcin Rzeszutko, Mateusz Kominiak i Szymon Nowak (po jednej).

W minioną sobotę niemal w samo południe do Ciężkowic zawitała „Wolanka”. Gracze z Woli Filipowskiej zajmowali szóste miejsce w ligowej tabeli, ale na wiosnę wygrali aż siedem z dziewięciu rozegranych spotkań, zaś jesienią zremisowali 3-3 z „Ciężkowianką”.

Na początku meczu lekką przewagę miała Ciężkowianka, jednak później to goście starali się pokazać na co ich stać. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Ciężkowianka nadrobiła jednak w drugiej połowie. W pierwszych 6 minutach udało się strzelić aż 3 bramki. Gola trafili Piotr Woronowicz, Marcin Psioda i Mateusz Kominiak.

Wolanka Wola Filipowska nie poddała się i próbowała nadgonić, jednak Szymon Nowak zdobył dla Ciężkowianki kolejne dwie bramki. W drugiej połowie na murawie pojawili się bracia Tomasz i Kamil Warzecha, którzy wrócili z Holandii i wzmocnili ciężkowicką kadrę. Kamil strzelił do bramki w 86 minucie spotkania. Mecz zakończył się więc 6-0 dla Ciężkowianki Jaworzno.

Obecnie Ciężkowianka z dorobkiem 59 punktów i stosunkiem bramkowym 96-29 zajmuje 2 miejsce w tabeli. Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania publicznego „Ciężkowianka w grze”.