Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gala Sztuk Walki w Jaworznie [ZDJĘCIA]

ZDJĘCIA: Arkadiusz Gola
Gala Sztuk Walki w Jaworznie [ZDJĘCIA] Arkadiusz Gola
W hali widowiskowo-sportowej w centrum miasta trwa Gala Sztuk Walki, połączona z finałami VIII Mistrzostw Świata Sportowego Jiujitsu. Zobacz zdjęcia z sobotnich zmagań sportowców. Zawody kontynuowane będą również w niedzielę. Gala Sztuk Walki w Jaworznie [ZDJĘCIA].

Najlepsi okazali się reprezentanci Kazakhstanu, choć Polacy też pokazali, że potrafią dobrze walczyć. Pokonali zawodników z Australii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier, Anglii i Turcji. Tymczasem Anglicy nie zdołali w turnieju drużynowym zdobyć punktów w walce z Kazachstanem, choć mają już na koncie kilka tytułów mistrzowskich.

Wyniki Mistrzostw Świata Sportowego Jiujutsu Jworzno 2013 przedstawiają się więc następującą. W Walkach w turnieju drużynowym pierwsze miejsce zajął wspomniany już Kazachstan. Za nim była Polska. Na trzecim miejscu znalazła się Anglia. W turnieju indywidualnym w wadze najlżejszej (mnie niż 65kg) zwyciężył Roslan Tezekbayev z Kazakhstanu.

Drugie miejsce zajął Assu Almabayev, też z Kazakhstanu, a trzecie Jurai Pećovsky ze Słowacji. W wadze lekkiej (do 70 kg) zwycięzcą okzał się Temiral Aisadilov z Kazakhstanu. Drugie miejsce na podium zdobył jego krajan Zairbek Abylkadyrov, a trzecie Polak Marcin Nadolski. Waga średnia (-77kg) - tu najlepszy okazał się Kanat Jakipbayev (Kazakhstan), za nim był Aset Kaldibayev (Kazakhstan), a na trzeciej pozycji Wojciech Kulan (Polska).Waga półciężka (-85kg)- tu zwycieżył Nurlan Tleumbetov (Kazakhstan). Drugi był Tomasz Dańko (Polska), trzeci Mateusz Żukowski (Polska).

W wadze ciężkiej (-100kg) zwycięstwo przypadło Jackowi Szewczakowi (Polska), drugie miejsce Wojciechowi Stępniakowi (Polska), a trzecie zdobył Simon Burk (Australia).

Waga super ciężka (+100kg): to w kolejności Chingiz Kasimov (Kazakhstan), Grzegorz Klonek (Polska), Laszlo Revesz (Węgry).

W wadze lekkiej kobiet (-57kg) zwyciężyła Albina Jakubova (Kazakhstan). Duga była Klara Danssman (Niemcy), a trzecia Marta Grzęda (Polska). Waga ciężka kobiet (+57kg): pierwsza była Akzharkin Baiturbayeva (Kazakhstan), druga Almagul Kashina (Kazakhstan), a trzecia Veronica Pecakova (Republika Czeska). W realistycznej samoobronnie na trzech miejscach podium uplasowali się kolejno Tomasz Martyka (Polska), Maroś Migra (Słowacja) i Paweł Miąsko (Polska).