Szczypiorniści MTS Chrzanów pewnie zdobyli dwa punkty

(jada)
Chrzanowianie dobrze zaczęli pierwszoligowe rozgrywki.

Bardzo dobrze wypadli piłkarze MTS - u w swoim pierwszym tegorocznym pojedynku w pierwszej lidze. W inaugurującym sezon 2007/2008 meczu MTS Chrzanów pokonał beniaminka rozgrywek - AZS Katowice 41:35 (19:18). Kibice narzekali na styl gry swoich pupili, ale liczy się zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Katowic 2:0. Gospodarze za sprawą dwóch trafień Marcina Skoczylasa zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Przez pierwsze 12 minut gra była bardzo wyrównana.

Zawodnicy MTS-u mieli spore problemy z zatrzymaniem ataków rywali. W bramce miejscowych broniącego od początku meczu Tomasza Balisia zastąpił Piotr Rokita. W 15. minucie gospodarze po nieco lepszej grze objęli prowadzenie 10:7. Rywale szybko odpowiedzieli i za dziewięć minut było już 14:15. Wówczas miejscowi zabrali się poważniej do swoich obowiązków, i wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 19:18 na koniec pierwszej połowy.

Druga połowa to znacznie słabsza gra obu zespołów. Z pewnej niemocy w obronie wyrwali się gospodarze i z minuty na minutę powiększali przewagę. AZS starał się utrudnić rywalom rozgrywanie akcji poprzez wysoką obronę, jednak nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Udany debiut w zespole MTS-u zaliczył Mariusz Knapik, który zdobył dwie bramki.

Końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy m.in. dzięki dwóm trafieniom Pawła Rokity powiększyli przewagę. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem MTS-u 41:35.

MTS Chrzanów - AZS Katowice 41:35 (19:18)

MTS: Baliś, Pi. Rokita, Walas - Pa. Rokita 8, Skoczylas 8/1 (1x2min.), Kobiela 6, Kruczek 6, Bugajski 5, Zduń 4, Knapik 2, Piekarczyk 1, Pytlik 1, Biłko, Odynokow (1x2min.).

Kary: 4 min.