Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Bytomiu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Bytomiu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WOŁOSZ Mariusz Maciej - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 62,1% (26 284 głosów)
- BARTKÓW Maciej Piotr - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 22,64% (9 582 głosów)
- KAMIŃSKI Artur Robert - KWW ZJEDNOCZENI DLA BYTOMIA: 5,72% (2 423 głosów)
- NIEZGODZKA Anna Zofia - KKW LEWICA: 5,23% (2 212 głosów)
- MISIOŁEK Andrzej Kazimierz - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 4,31% (1 825 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BARTKÓW Maciej Piotr: pozycja 1 : 4,46% (2 634 głosów)
- SOBCZAK Dominika: pozycja 2 : 4,46% (2 634 głosów)
- GRULA Bartosz Konrad: pozycja 3 : 4,46% (2 634 głosów)
- TAZBIR Mariusz Damian: pozycja 4 : 4,46% (2 634 głosów)
- GĄBKA Elżbieta Maria: pozycja 5 : 4,46% (2 634 głosów)
- WAWRZOSEK Elżbieta: pozycja 6 : 4,46% (2 634 głosów)
- ALENOWICZ Sławomir Adrian: pozycja 7 : 4,46% (2 634 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BUJNOWSKI Wojciech Marek: pozycja 1 : 0,78% (463 głosów)
- DUBLAŃSKI Dawid Artur: pozycja 2 : 0,78% (463 głosów)
- BŁASIŃSKA Aleksandra Łucja: pozycja 3 : 0,78% (463 głosów)
- KRÓL Przemysław Tomasz: pozycja 4 : 0,78% (463 głosów)
- BĄKOWSKA Izabela Janina: pozycja 5 : 0,78% (463 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOTAS Krzysztof Henryk: pozycja 1 : 1,91% (1 128 głosów)
- WAC Tomasz Maciej: pozycja 2 : 1,91% (1 128 głosów)
- ŻEBROWSKI Sebastian Grzegorz: pozycja 3 : 1,91% (1 128 głosów)
- GROSZ-POCHAŁA Katarzyna: pozycja 4 : 1,91% (1 128 głosów)
- HORACZEK Katarzyna Stanisława: pozycja 5 : 1,91% (1 128 głosów)
- GRZESIAK-OLSZYCZKA Edyta Izabela: pozycja 6 : 1,91% (1 128 głosów)
- SKOCZYLAS Katarzyna: pozycja 7 : 1,91% (1 128 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- STĘPIEŃ Mariusz Jerzy: pozycja 1 : 0,55% (326 głosów)
- DYRO Iwona Dorota: pozycja 2 : 0,55% (326 głosów)
- PITUŁA Marek Bogusław: pozycja 3 : 0,55% (326 głosów)
- JAROSZ Maria Halina: pozycja 4 : 0,55% (326 głosów)
- NOWAK Jerzy Konstanty: pozycja 5 : 0,55% (326 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STANISZEWSKI Michał Paweł: pozycja 1 : 6,96% (4 112 głosów)
- ADAMCZYK-NOWAK Beata Barbara: pozycja 2 : 6,96% (4 112 głosów)
- GAJOWIAK Krzysztof Jan: pozycja 3 : 6,96% (4 112 głosów)
- NAPIERAŁA Michał Zdzisław: pozycja 4 : 6,96% (4 112 głosów)
- SCHENK Sandra Kamila: pozycja 5 : 6,96% (4 112 głosów)
- PŁOCHOCKA Jadwiga Agata: pozycja 6 : 6,96% (4 112 głosów)
- KUJAWA Norbert: pozycja 7 : 6,96% (4 112 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PATOŃ Piotr Jerzy: pozycja 1 : 4,3% (2 451 głosów)
- DĄBROWSKI Dawid Waldemar: pozycja 2 : 4,3% (2 451 głosów)
- KOSTEK Danuta Maria: pozycja 3 : 4,3% (2 451 głosów)
- GRZYB Józef Paweł: pozycja 4 : 4,3% (2 451 głosów)
- WIDERA Irena Izabela: pozycja 5 : 4,3% (2 451 głosów)
- CZUB Artur Andrzej: pozycja 6 : 4,3% (2 451 głosów)
- BABECKA Aleksandra Anna: pozycja 7 : 4,3% (2 451 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KLOZA Łukasz Paweł: pozycja 1 : 0,67% (380 głosów)
- GADZIŃSKI Jakub Łukasz: pozycja 2 : 0,67% (380 głosów)
- BŁASIŃSKA Beata Ewa: pozycja 3 : 0,67% (380 głosów)
- CHABER Marek Tomasz: pozycja 4 : 0,67% (380 głosów)
- PARKITNY Oliwia Monika: pozycja 5 : 0,67% (380 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KORMAN Stanisław Kazimierz: pozycja 1 : 2,2% (1 254 głosów)
- LEWICKI Michał: pozycja 2 : 2,2% (1 254 głosów)
- MULARCZYK Bronisława Maria: pozycja 3 : 2,2% (1 254 głosów)
- CHMIELEWSKA Bożena Lilla: pozycja 4 : 2,2% (1 254 głosów)
- SOBCZAK Tomasz Mariusz: pozycja 5 : 2,2% (1 254 głosów)
- BROL Kamila Katarzyna: pozycja 6 : 2,2% (1 254 głosów)
- PROBIERZ Kamil Łukasz: pozycja 7 : 2,2% (1 254 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CZYŻ Joanna Izabella: pozycja 1 : 0,78% (447 głosów)
- KOBYŁKA Janusz Mieczysław: pozycja 2 : 0,78% (447 głosów)
- PIEKARCZYK Magdalena Maria: pozycja 3 : 0,78% (447 głosów)
- STUPKA Kazimierz Karol: pozycja 4 : 0,78% (447 głosów)
- STYPÓŁKOWSKA Julia Maria: pozycja 5 : 0,78% (447 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BULA Piotr Marian: pozycja 1 : 6,12% (3 491 głosów)
- WADOWSKA Barbara Krystyna: pozycja 2 : 6,12% (3 491 głosów)
- GAWENDA Krzysztof Piotr: pozycja 3 : 6,12% (3 491 głosów)
- ZATORSKA Antonia Joanna: pozycja 4 : 6,12% (3 491 głosów)
- URBANOWICZ Borys Aleksander: pozycja 5 : 6,12% (3 491 głosów)
- PAWŁOWSKA Karina Mariola: pozycja 6 : 6,12% (3 491 głosów)
- WRĘBIAK Bartłomiej Marek: pozycja 7 : 6,12% (3 491 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA BYTOMIA:
- KAMIŃSKI Artur Robert: pozycja 1 : 0,63% (360 głosów)
- LIPARTOWSKA Marta Anna: pozycja 2 : 0,63% (360 głosów)
- KASPEREK Jacek Janusz: pozycja 3 : 0,63% (360 głosów)
- GRUCHMAN-WOCH Barbara Rozalia: pozycja 4 : 0,63% (360 głosów)
- KUPIJAJ Danuta Agnieszka: pozycja 5 : 0,63% (360 głosów)
- ZARZYCKI Jakub Szymon: pozycja 6 : 0,63% (360 głosów)
- BYDŁOŃ Rafał Mariusz: pozycja 7 : 0,63% (360 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JANAS Mariusz Andrzej: pozycja 1 : 3,95% (2 220 głosów)
- JASZCZAK Kamil Marcin: pozycja 2 : 3,95% (2 220 głosów)
- PATOŃ Halina Jolanta: pozycja 3 : 3,95% (2 220 głosów)
- STRYCHOWSKA Małgorzata Maria: pozycja 4 : 3,95% (2 220 głosów)
- MACOSZEK Maria Czesława: pozycja 5 : 3,95% (2 220 głosów)
- ŻURAWSKI Adam Bronisław: pozycja 6 : 3,95% (2 220 głosów)
- GAZDA Grzegorz Piotr: pozycja 7 : 3,95% (2 220 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KOZŁOWSKI Artur Janusz: pozycja 1 : 0,88% (497 głosów)
- GRZEGORCZYK Michał Gabriel: pozycja 2 : 0,88% (497 głosów)
- SZYMAŃSKA Justyna Maria: pozycja 3 : 0,88% (497 głosów)
- TKOCZ Oliwia Gabriela: pozycja 4 : 0,88% (497 głosów)
- KUSZPIT Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 0,88% (497 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MISIASZEK Michał Rafał: pozycja 1 : 1,93% (1 083 głosów)
- KY Robert Józef: pozycja 2 : 1,93% (1 083 głosów)
- OGIERMAN Justyna Katarzyna: pozycja 3 : 1,93% (1 083 głosów)
- MIOZGA Patrycja Barbara: pozycja 4 : 1,93% (1 083 głosów)
- NOWARA Szymon Piotr: pozycja 5 : 1,93% (1 083 głosów)
- LENIK Lucyna Grażyna: pozycja 6 : 1,93% (1 083 głosów)
- SUCHANEK Andrzej Tomasz: pozycja 7 : 1,93% (1 083 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- JADCZAK Lech Stanisław: pozycja 1 : 0,7% (391 głosów)
- GRABOWSKA Marta Wiktoria: pozycja 2 : 0,7% (391 głosów)
- KWIECIŃSKA Dorota: pozycja 3 : 0,7% (391 głosów)
- ŁĘTOCHA Stefan: pozycja 4 : 0,7% (391 głosów)
- DOMBROWSKI Piotr Stanisław: pozycja 5 : 0,7% (391 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BIEDA Michał Jerzy: pozycja 1 : 6,6% (3 707 głosów)
- PAKOSZ Iwona Zyta: pozycja 2 : 6,6% (3 707 głosów)
- WILK Marek Stanisław: pozycja 3 : 6,6% (3 707 głosów)
- ŻYŁA Maria Stefania: pozycja 4 : 6,6% (3 707 głosów)
- JABŁOŃSKI Tymoteusz Michał: pozycja 5 : 6,6% (3 707 głosów)
- GALIŃSKA Katarzyna Agata: pozycja 6 : 6,6% (3 707 głosów)
- NIEWIADOMSKI Krzysztof: pozycja 7 : 6,6% (3 707 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA BYTOMIA:
- KUŚMIERSKI Marek: pozycja 1 : 0,68% (382 głosów)
- SZELIGA Ilona Elżbieta: pozycja 2 : 0,68% (382 głosów)
- DRZEWIECKI Marcin Stanisław: pozycja 3 : 0,68% (382 głosów)
- CIECIERĘGA Janusz Mikołaj: pozycja 4 : 0,68% (382 głosów)
- SOBKOWIAK Monika: pozycja 5 : 0,68% (382 głosów)
- KARKOWSKA Daria Katarzyna: pozycja 6 : 0,68% (382 głosów)
- ARDELLI Natalia Antonina: pozycja 7 : 0,68% (382 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PYRK Alfred Andrzej: pozycja 1 : 3,23% (1 812 głosów)
- KOSTEK Andrzej Adam: pozycja 2 : 3,23% (1 812 głosów)
- STACIWA Alina Elżbieta: pozycja 3 : 3,23% (1 812 głosów)
- HUŃKA Krzysztof Marian: pozycja 4 : 3,23% (1 812 głosów)
- DOBOSZ Agata Zofia: pozycja 5 : 3,23% (1 812 głosów)
- KOZAK Jolanta: pozycja 6 : 3,23% (1 812 głosów)
- CYRAN Grzegorz Krzysztof: pozycja 7 : 3,23% (1 812 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BŁASIŃSKI Bartłomiej Marek: pozycja 1 : 0,73% (412 głosów)
- ZASADA Piotr Kazimierz: pozycja 2 : 0,73% (412 głosów)
- SZYMAŃSKI Michał Wiktor: pozycja 3 : 0,73% (412 głosów)
- KLOZA Ewa Barbara: pozycja 4 : 0,73% (412 głosów)
- GRZELCZAK Agnieszka Ewa: pozycja 5 : 0,73% (412 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WĘŻYK Andrzej Janusz: pozycja 1 : 2,36% (1 326 głosów)
- MIENTUS Bożena Anna: pozycja 2 : 2,36% (1 326 głosów)
- LEWICKI Paweł Władysław: pozycja 3 : 2,36% (1 326 głosów)
- BANASZCZAK Anna Maria: pozycja 4 : 2,36% (1 326 głosów)
- ELHABAL Marzena Halina: pozycja 5 : 2,36% (1 326 głosów)
- BARTKOWIAK Klaudia Izabela: pozycja 6 : 2,36% (1 326 głosów)
- KOSTEK Tomasz Ludwik: pozycja 7 : 2,36% (1 326 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- NIEZGODZKA Anna Zofia: pozycja 1 : 0,8% (448 głosów)
- DOMBROWSKI Edward: pozycja 2 : 0,8% (448 głosów)
- MARMOLA Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 0,8% (448 głosów)
- RENDAK Tadeusz Józef: pozycja 4 : 0,8% (448 głosów)
- POLITAŃSKI Tomasz Konrad: pozycja 5 : 0,8% (448 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOLOCH Magdalena Aleksandra: pozycja 1 : 6,54% (3 671 głosów)
- WOŁOSZ Mariusz Maciej: pozycja 2 : 6,54% (3 671 głosów)
- NOWAK Grzegorz Janusz: pozycja 3 : 6,54% (3 671 głosów)
- PIASECKA Aleksandra Irena: pozycja 4 : 6,54% (3 671 głosów)
- TYLIKOWSKI Marek Piotr: pozycja 5 : 6,54% (3 671 głosów)
- KOZAK Izabela Edyta: pozycja 6 : 6,54% (3 671 głosów)
- WINIARSKI Paweł Józef: pozycja 7 : 6,54% (3 671 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA BYTOMIA:
- RABUS Robert Stanisław: pozycja 1 : 1,06% (594 głosów)
- KWIATKOWSKI Eugeniusz: pozycja 2 : 1,06% (594 głosów)
- KAMIŃSKA Aleksandra Anna: pozycja 3 : 1,06% (594 głosów)
- FORYŚ Waldemar Piotr: pozycja 4 : 1,06% (594 głosów)
- WALCZAK Anna: pozycja 5 : 1,06% (594 głosów)
- FRIEDEK Magdalena Małgorzata: pozycja 6 : 1,06% (594 głosów)
- JADWISZCZOK Mateusz Piotr: pozycja 7 : 1,06% (594 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAWRON Waldemar Manfred: pozycja 1 : 3,34% (1 923 głosów)
- KĘDZIERSKI Andrzej: pozycja 2 : 3,34% (1 923 głosów)
- MAŹNIAK Kazimiera: pozycja 3 : 3,34% (1 923 głosów)
- BRYK Tadeusz Józef: pozycja 4 : 3,34% (1 923 głosów)
- WINNICKA Elżbieta: pozycja 5 : 3,34% (1 923 głosów)
- ŚPIEWAK Anna Elżbieta: pozycja 6 : 3,34% (1 923 głosów)
- KOLEBA Artur Marek: pozycja 7 : 3,34% (1 923 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- MISIOŁEK Andrzej Kazimierz: pozycja 1 : 0,85% (488 głosów)
- MILCZYŃSKI Cezary Kazimierz: pozycja 2 : 0,85% (488 głosów)
- SAŁUGA Dorota Ewa: pozycja 3 : 0,85% (488 głosów)
- BŁASIŃSKA Magdalena Klaudia: pozycja 4 : 0,85% (488 głosów)
- GIEROŃ Dawid Franciszek: pozycja 5 : 0,85% (488 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRIESER Witold Henryk: pozycja 1 : 1,82% (1 049 głosów)
- NOWAK Joachim Jan: pozycja 2 : 1,82% (1 049 głosów)
- LEMPART-RAPACEWICZ Anna Maria: pozycja 3 : 1,82% (1 049 głosów)
- KOŁODZIEJCZAK Monika Róża: pozycja 4 : 1,82% (1 049 głosów)
- WOŹNICKA Marek Marcin: pozycja 5 : 1,82% (1 049 głosów)
- ZAJĄC Magdalena Maria: pozycja 6 : 1,82% (1 049 głosów)
- SĘDZIK Aleksander: pozycja 7 : 1,82% (1 049 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CZUBAK Jan Kazimierz: pozycja 1 : 0,85% (491 głosów)
- BILISZAK Grażyna Urszula: pozycja 2 : 0,85% (491 głosów)
- NOWAK Kazimierz Stanisław: pozycja 3 : 0,85% (491 głosów)
- BEJ Barbara Zofia: pozycja 4 : 0,85% (491 głosów)
- JAKSIK Natalia Elfryda: pozycja 5 : 0,85% (491 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STĘPIEŃ Joanna Krystyna: pozycja 1 : 6,38% (3 669 głosów)
- GAJOS Maciej Sylwester: pozycja 2 : 6,38% (3 669 głosów)
- POLAK Teresa Agnieszka: pozycja 3 : 6,38% (3 669 głosów)
- DE LAMBERT Joanna Dorota: pozycja 4 : 6,38% (3 669 głosów)
- BŁACH Mikołaj Tadeusz: pozycja 5 : 6,38% (3 669 głosów)
- FIAŁKOWSKI Paweł Tomasz: pozycja 6 : 6,38% (3 669 głosów)
- KURNIK Wiesław Tadeusz: pozycja 7 : 6,38% (3 669 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA BYTOMIA:
- KUPIJAJ Tomasz Mariusz: pozycja 1 : 1,52% (874 głosów)
- WALCZAK Michał Arkadiusz: pozycja 2 : 1,52% (874 głosów)
- GAD Marcin Stanisław: pozycja 3 : 1,52% (874 głosów)
- KRAWCZUK-MATLAK Stanisława Anna: pozycja 4 : 1,52% (874 głosów)
- MADEJ Krzysztof Cezary: pozycja 5 : 1,52% (874 głosów)
- BOGDAŃSKA Wiktoria Hanna: pozycja 6 : 1,52% (874 głosów)
- BIENEK Katarzyna Barbara: pozycja 7 : 1,52% (874 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?