Kibice na meczu Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa. Zobacz ZDJĘCIA. Beniaminek wygrał w Arenie Gliwice. Zdecydowała druga kwarta

Tomasz Kuczyński
1.03.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa.
1.03.2024 r. Orlen Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa. Arkadiusz Gola
SPORT. W piątek 1 marca 2024 roku w meczu 22. Orlen Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice przegrał z Dzikami Warszawa 87:94. Zobacz ZDJĘCIA z PreZero Areny Gliwice!

KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć zdjęcia.

Koszykarze ekstraklasy wrócili do rozgrywek po przerwie na reprezentację. Walczący o pozostanie w Orlen Basket Lidze Tauron GTK Gliwice podejmował beniaminka - Dziki Warszawa, a spotkania z tym rywalem w mediach społecznościowych gliwickiego klubu nazwano „Dzika Misja”. 3 listopada w 7. kolejce Tauron GTK wygrał z Dzikami na wyjeździe po dogrywce 88:87, po czym zaczął serię zwycięstw. W gliwickim obozie mieli nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Inaczej patrzyli na tę sprawę w Warszawie: „Porażka u siebie boli podwójnie, dlatego teraz chcemy odegrać się w Gliwicach” - napisano na Facebooku Dzików.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa, 1.03.2024 r.

GTK Gliwice - Dziki Warszawa: Ucieczka gości i nieudany pościg gospodarzy

Tauron GTK w 21 meczach zgromadził 27 punktów (bilans: 6 wygranych, 15 porażek). Dziki przed meczem w Gliwicach miały 33 punkty w 21 spotkaniach (bilans 12 wygranych, 9 porażek).

Po remisowej pierwszej kwarcie, Dziki odskoczyły w drugiej części nawet na 22 punkty, a pierwszą połowę wygrały 60:41. Na początku III kwarty ta przewaga jeszcze wzrosła - 66:41 dla gości. Gliwiczanie zaczęli jednaj gonić, mieli już 10 punktów "do tyłu" (60:70). W samej końcówce przegrywali 7 punktami (85:92). Jednak to było wszystko, co udało się im wskórać.

Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa 87:94 (27:27, 14:33, 22:18, 24:16)

GTK: Koby McEwen 23, Kadre Gray 22, Joshua Price 21, Łukasz Frąckiewicz 11, Martins Laksa 6, Terry Henderson 4, Aleksander Busz 0, Tomasz Śnieg 0, Mikołaj Jopek 0, Samuel Gusławski 0.

Dziki: Dominic Green 17, Nick McGlynn 17, Ade Ajare Sanni 17, Matt Coleman 13, Jarosław Mokros 9, Michał Aleksandrowicz 8, Isaiah Crawley 7, Alan Czujkowski 3, Mateusz Bartosz 3, Grzegorz Grochowski 0, Paweł Kopycki 0