XIII Mistrzostwa Szkół Siłowania na Rękę w Jaworznie

KJ
MCKiS / Puls Jaworzna
Młodzi mieszkańcy Jaworzna zmierzyli się ze sobą w ciekawym pojedynku. Kto wygrał w siłowaniu na rękę?

Młodzi jaworznianie zgromadzili się 25 stycznia w hali sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18. Zawody odbyły się po raz trzynasty. Organizatorem zawodów było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a pomogły mu „FUD-MEN” spółka jawna oraz Federacja Armwrestling Polska, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców.

Blisko 150 uczniów, którzy reprezentowali jaworznickie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne zmierzyło się w intensywnych pojedynkach. Na początku uczestnicy musieli się zważyć, żeby przydzielono ich do odpowiednich kategorii. Najlepsza czwórka uczestników z każdej kategorii mogła rywalizować w kategorii open na lewą rękę.

Jaworznianie walczyli również w pojedynkach międzyszkolnych. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, puchary oraz statuetki. Sędziami w zawodach byli Tomasz Szewczyk, Marcin Molenda oraz Mariusz Grochowski.

Nagrody wręczali znakomici goście: Najsilniejszy Człowiek Świata 2012 roku w Armwrestlingu prezes FUD-MEN sp. jawna w Jaworznie Lucjan Fudała, zastępca dyrektora MCKiS ds. sportu Dariusz Chrapek; przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Jaworznie Mariusz Kowalski; przewodniczący Komisji Rozwoju i Przeciwdziałania Bezrobociu Janusz Ciołczyk oraz dwunastokrotny mistrz Polski w armwrestlingu, wicemistrz Europy z 2018 roku w tej dyscyplinie, wiceprezydent Federacji Armwrestling Polska Mariusz Grochowski.

Wyniki Szkoły Podstawowe

W klasyfikacji drużynowej spośród szkół podstawowych pierwsze miejsce otrzymało SP nr 13, drugie SP nr 6, a trzecie SP nr 11.

W grupie szkół podstawowych pośród dziewcząt w kategorii open pierwsze trzy miejsca zajeły: Gabriela Żbik z SP nr 11, Klaudia Piętak z SP nr 11 oraz Julia Tarasek z SP nr 18.

Chłopcy ze szkół podstawowych rywalizowali w trzech kategoriach. Pierwszą z nich była waga 60 kg. Pierwsze miejsce otrzymał Dominik Sobos z SP nr 5, drugie Piotr Rapacz z SP nr 10, a trzecie Patryk Goleń z SP nr 20. Na podium w kategorii wagowej 75 kg znaleźli się: Marcel Skalny z SP nr 13, Mateuz Fudała SP nr 18 oraz Damian Pilarczyk z SP nr 13. Natomiast w kategorii ponad 75 kg na podium stanęli: Dawid Sapeta z SP nr 8, Adrian Pytel z SP nr 12 oraz Dawid Ciszek z SP nr 13.

Wyniki Szkoły Ponadgimnazjalne

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcągego. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZSP nr 2, a trzecie CKZiU.

W kategorii Open wśród dziewczyn uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Anna Przybysz z ZSP nr 3, drugie Julia Czopek z I LO, trzecie Maria Grabska również z I LO, a czwarte wywalczyła Karolina Sojka z ZSP nr 2.

Spośród chłopców w kat. 60 kg pierwsze miejsce zajął Łukasz Jasiński z CKZiU, drugie Kacper Bednarczyk z I LO, a trzecie Rafał Jazowski z ZSP nr 3. W kat. 80 kg miejsca na podium wywalczyli: Łukasz Kopyść z ZSP nr 3, Daniel Oblizajek CKZiU oraz Konrad Cieśłik z ZSP nr 2. W ostatniej kat. (ponad 80 kg) zwyciężyli: Łukasz Kossobudzki z zSP nr 2, Wojciech Hypsior z II LO oraz Kacper Roter z I LO.

W kategorii Open wystartowali i na podium znaleźli się Łukasz Kosobudzki (ZSP nr 2), Łukasz Kopyść (ZSP nr 3) oraz Dawid Pawlik (I LO).

Zawodnicy którzy zajęli miejsca 1-4 zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa śląskiego w Siłowaniu na Rękę.