Wygrali z Sosnowcem, przegrali z Piłą

(jada)
Tym razem jaworznianie (po lewej) wyraźnie ulegli. W następnej kolejce przyjdzie im walczyć z rywalami z Nysy.
Drugi sezon Joker Piła jest rywalem, z którym nie radzą sobie siatkarze z Jaworzna. Tym razem Energetyk Jaworzno, po wygranej u siebie z liderem tabeli, poległ w Pile.

Podopieczni Zbigniewa Błaszczaka w meczu piątej kolejki Pierwszej Ligi Siatkówki Mężczyzn ulegli 0:3 (25:21, 25:22, 27:25), choć rywal przystąpił do meczu w osłabionym składzie (zabrakło kapitana Przemysława Lacha, który nabawił się kontuzji).

Zaczęło się od 4:1 dla gości, by chwilę później było 7:6 ale dla Pilan! Jeszcze tylko raz w tym secie ekipa z Jaworzna prowadziła, tym razem 11:8. Szybki czas trenera gospodarzy Sławomira Gierymski, byłego reprezentanta kraju, pozwolił na wyrównanie stanu meczu na 12:12. Jaworznianie nie byli w stanie odpowiedzieć na znakomite zagrywki Kamila Paciukanisa. Zła postawa w przyjęciu i wyraźnie rozregulowany blok, sprawiły że tego seta MCKiS Energetyka Jaworzno przegrał 25:21.

Druga odsłona sobotniego pojedynku była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na bezpieczną liczbę punktów. Niestety, podobnie jak w pierwszym secie końcówka należała do Jokera. Wygrana 25 do 22 nie mówi jednak wszystkiego o grze zespołu z Jaworzna.

- Stało się to, czego najbardziej nie lubią trenerzy. Po wygranej nad bardzo trudnym, chyba najlepszym w tym sezonie zespole z Sosnowca, do zespołu wkradł się spokój. Efekty tego rozprężenia były aż nadto widoczne w meczu w Pile. Dziś byliśmy słabsi od rywali, w każdym elemencie gry. I stąd taki a nie inny wynik. Cóż, chcieliśmy mieć odrobinę spokoju przed kolejnymi meczami, a tak trzeba będzie jeszcze mocniej się skoncentrować - mówi Zbigniew Błaszczak, trener Energetyka Jaworzno.

Trzeci set był co prawda najbardziej zacięty, i grany na przewagi, ale jak już powiedział trener jaworznian, w tym dniu byli oni słabsi. Okazało się jeszcze raz, że brak koncentracji może zaprzepaścić nawet najlepszą formę zawodników.

27:25 i w całym spotkaniu 3:0 zakończyło męki jaworznian w tym meczu. Trudno też chwalić kogoś z jaworznickich zawodników. Praktycznie każdy zagrał słabiej niż przed tygodniem we własnej hali.

Joker Piła - MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

Składy: Joker: M. Syguła, S. Pieczonka, J. Sobczyński, M. Lach,