Turniej Orlika Jaworzno. Zobacz, kto zwyciężył

Mat. prasowe
Turniej Orlika Jaworzno: 26 drużyn z jaworznickich szkół wzięło w organizowanych już po raz piąty na obiekcie Orlika przy ulicy Poniatowskiego w Pieczyskach turniejach piłki nożnej w ramach V edycji turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska.

Turniej Orlika Jaworzno. Zobacz, kto zwyciężył:

Po raz drugi do rywalizacji przystąpiły również dziewczęta, które z dobrym skutkiem przejęły
w niepodzielne władanie Orlika w środę i czwartek 11 i 12 września. W środę w kategorii starszej rocznik 2001- 2002 zwyciężył team Gimnazjum nr 7 przed Szkołą Podstawowa nr 15 oraz Szkołą Podstawową nr 7.

O końcowym triumfie sympatycznych zawodniczek ze Szczakowej zadecydował stosunek bramkowy, gdyż zarówno Gimnazjum nr 7 jak i Szkoła Podstawowa nr 15 zgromadziły po 10 punktów, zaś w bezpośrednim meczu między tymi drużynami padł remis. Dzień później sukcesów zawodniczkom ze Szczakowej najwidoczniej pozazdrościły dziewczyny z Podłęża ze Szkoły Podstawowej nr 7 ( kategoria roczniki 2003 – 04), które w finale okazały się lepsze od pierwszego zespoły Szkoły Podstawowej nr 15. W następnym tygodniu do rywalizacji przystąpili chłopcy.

We wtorek w kategorii starszej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 16, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 18 z Ciężkowic. 3 miejsce zajęły ex quo drużyny SP nr 7 oraz SP nr 15. Zaskoczeniem był brak w tym roku na podium drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne. Dzień później w turnieju chłopców w młodszej kategorii 10- 11 latków zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 10 działająca w strukturach Zespołu Szkół nr 3.

Na kolejnych miejscach podium uplasowały się SP 15 oraz SP 7. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Mirosława Ciołczyka. Ponadto drużyny biorące udział w rozgrywkach wyróżniono pamiątkowymi dyplomami, zaś wszystkim uczestnikom dyplomy podpisane przez ministra sportu i turystyki oraz opaski wręczył zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu