Tak wyglądał mecz Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Basket Poznań na parkiecie i trybunach

JP, S
Pełne pasji i emocji spotkanie koszykarskie. Wspaniała pierwsza połowa wystarczyła drużynie Enea Abramczyk Astoria z Bydgoszczy do pewnego zwycięstwa nad Basketem Poznań. Aleksander Krutikow, prowadzący drużynę po raz pierwszy po wielu latach, może być zadowolony ze swojego debiutu.

Wartościowe punkty zdobyte przez Filipa Małgorzaciaka, Andre Walkera i Szymona Kiwilsza przyczyniły się do zwycięstwa Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz nad Basketem Poznań z wynikiem 86:65. Wyniki kwart: 28:16, 25:17, 15:19, 18:13.

Świetny występ zaliczył tercet Małgorzaciak - Walker - Kiwilsza. Małgorzaciak zdobył 21 punktów, Kiwilsza 14 punktów i 13 zbiórek, a Walker 14 punktów i 4 asysty. Z drużyny Basket najwięcej punktów zdobył Andrzejewski – 18 punktów.

Pierwszy mecz Aleksandra Krutikowa po latach na ławce trenerskiej Astorii

Było to pierwsze spotkanie pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Aleksandra Krutikowa. W 1. kwarcie nie do zatrzymania był Filip Małgorzaciak - zdobył 13 punktów, z czego 4/6 z gry, 4/4 z wolnych. Po jego udanych trafieniach w kontrach Asta objęła prowadzenie w tej części gry.

Trudno określić, na ile to efekt pracy Krutikowa czy szczególnej motywacji graczy pod wodzą nowego trenera, ale 1. kwarta była znakomita w ataku: prawie 60 procent z gry, 7 asyst i ani jednej straty. To były bardzo dobre minuty: solidna obrona, szybkie przejście do ofensywy, mocne wejście z ławki zaliczył Andre Walker.

Zacięta walka w drugiej połowie meczu Enea Abramczyk Astoria - Enea Basket Poznań

Na początku 2. kwarty przewaga sięgnęła już 15 punktów, a Asta z łatwością kreowała kolejne pozycje na dystansie. Przewaga drużyny z Bydgoszczy przed przerwą wynosiła 20 punktów.

Po przerwie Asta początkowo kontynuowała ofensywę i powiększyła przewagę do rekordowych 24 punktów, ale potem goście jeszcze raz zerwali się do walki i po trafieniach Jakuba Andrzejewskiego zmniejszyli straty do 18 punktów. Przewaga bydgoszczan przed ostatnią kwartą wynosiła już 15 punktów.

W ostatniej kwarcie wszystko wróciło do normy. Bydgoszczanie mocną defensywą odbierali rywalom chęci do gry. Ostatnią kwarte rozpoczęli od serii 11:2 i prowadzenia różnicą 25 punktów.

Tak zakończył się premierowy mecz Aleksandra Krutikowa, który z pewnością będzie pamiętał ten dzień jako udany debiut. Jego drużyna, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, pokazała, jak grać z pasją i determinacją, odnosząc pewne zwycięstwo nad Basketem Poznań.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Basket Poznań 86:65

Kwarty: 28:16, 25:17, 15:19, 18:13
Enea Abramczyk Astoria: Małgorzaciak 21 (1), Kiwilsza 14, 13 zb., Jeszke 12, 8 zb., Zegzuła 7, 6 zb., 7 as., Ulczyński 0 oraz Walker 14 (2), 4 as., Śmigielski 6 (1), Burczyk 6 (2), Pluta 3 (1), Winkowski 2, Stupnicki 1.
Basket: Andrzejewski 18 (2), Randolph 11 (1), Dymała 8, Pułkotycki 5 (1), Fraś 3 oraz Adamczyk 8, Stankowski 5, Wieloch 3, Kulis 2, Nowicki 2.