Szczakowianka - Zieloni 3:2 [ZDJĘCIA]. Rafał Łybyk uratował wygraną!

Patryk Drabek
Piłkarze Szczakowianki zgarnęli trzy punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej, wygrywając 3:2 z Zielonymi Żarki.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego uhonorowaliśmy zawodników gospodarzy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w plebiscycie Dziennika Zachodniego i serwisu jaworzno.naszemiasto.pl na najpopularniejszego piłkarza Jaworzna w 2010 roku. Dyplomy i nagrody otrzymali Michał Biskup, Paweł Wasilewski i Madrin Piegzik, a ten ostatni z racji tego, że wygrał naszą zabawę, dostał także okazały puchar. W przerwie meczu młodzi adepci piłki nożnej szkolący się w Szczakowiance przekazali z kolei prezesowi Andrzejowi Sojce puchar, który wywalczyli na ostatnim turnieju.

Czytaj: Jaworznickie drużyny u progu startu ligi

Samo czwartoligowe spotkanie obfitowało w wiele emocji. Podopieczni Andrzej Sermaka prowadzili do przerwy po trafieniach Sebastiana Chojnowskiego i Marcina Kondzielnika, ale w drugiej odsłonie zgotowali swoim sympatykom prawdziwy dreszczowiec. Dwa proste błędy w obronie sprawiły bowiem, że rywale doprowadzili do wyrównania za sprawą Łukasza Szczepanka i Marcina Brodzińskiego. W końcowych fragmentach trwało oblężenie bramki Zielonych, a gdy zegar pokazał już ostatnią minutę Rafał Łybyk fantastycznym strzałem sprzed pola karnego posłał piłkę do siatki i utonął w objęciach kolegów.