Szczakowianka - Przyszłość 3:3 [ZDJĘCIA]. Jaworznianie nie postawili jednak kropki nad "i"

Patryk Drabek
Szczakowianka prowadziła z Przyszłością Ciochowice już 3:1, ale mimo tego tylko zremisowała i wciąż musi walczyć o awans. A szampany już się mroziły…

Chociaż trudno w to uwierzyć, piłkarze z Jaworzna oddali pewny awans do III ligi. Podopieczni Andrzeja Sermaka mieli zdecydowaną przewagę nad rywalami z Ciochowic i już po meczu z Przyszłością powinni świętować promocję na trzecioligowy front… Tymczasem spotkanie zakończyło się remisem i o tym, czy „Szczaksa” zajmie pierwsze miejsce w tabeli I grupy śląskiej IV ligi zadecyduje wyjazdowy pojedynek z Włodarem Częstochowa w ostatniej kolejce rozgrywek.

W 17. minucie świetnie przed „16” rywali odnalazł się Rafał Łybyk i mocnym uderzeniem otworzył rezultat spotkania. Wcześniej przyjezdni dali jaworznianom sygnał ostrzegawczy po rzucie rożnym, lecz główkę Rafała Kiklaisza obronił Sławomir Jeziorek. Dwudziesta druga minuta gry pokazała jednak, że gracze „Szczaksy” nie wzięli sobie do serca ofensywnych zapędów przeciwników i Adam Pietrek trafił do siatki po kornerze Jacka Czyżykowskiego. Na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy prowadzeniu gospodarzy, bowiem w 32. minucie Michał Biskup wypatrzył na lewej flance Madrina Piegzika, a ten dośrodkował na głowę Grzegorza Kmiecika, który uderzył w same „widły”. Popularny „Kaziu” mógł podwyższyć rezultat w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, lecz trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Co się jednak odwlecze… W 52. minucie Paweł Wasilewski podał w tempo do Kmiecika, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Marka Słoneckiego . Na kwadrans przed końcem Pietrek trafił jednak w krótki róg po rękach Jeziorka, a dziewięć minut później Piotr Buchalik wykorzystał rzut rożny wykonywany przez Dawida Dziambora i nieszczęście jaworznian stało się faktem…

Szczakowianka Jaworzno - Przyszłość Ciochowice 3:3 (2:1)
Bramki: Łybyk 17, Kmiecik 32, 52 - Pietrek 22, 75, Buchalik 84.
Szczakowianka: Jeziorek - Małkowski, Stankiewicz, Bizoń, Dębowski, Dylowicz (77. Kantek), Biskup, Łybyk (80. Chojnowski), Piegzik, Wasilewski, Kmiecik.

O meczu przeczytasz też w piątkowym Tygodniku Powiatowym w Jaworznie.