Start Bogdanowice - Szczakowianka Jaworzno 2:2. Piłkarze "Szczaksy" walczyli do końca

Patryk Drabek
Gracze z Jaworzna przegrywali po pierwszej połowie 0:2, lecz po zmianie stron potrafili się podnieść i doprowadzić do wyrównania.

Rezultat otworzył Marcin Gużda, a jeszcze przed przerwą po dalekim wyrzucie piłki z autu w wykonaniu Grzegorza Kaliciaka bramkę dla Startu zapisano na konto niefortunnie interweniującego Sławomira Jeziorka. „Szczaksa” przez większą część pierwszej połowy grała w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę już w 14. minucie zobaczył Piotr Sierczyński.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza postawa jaworznian. Bramkę z rzutu karnego zdobył Sylwester Dębowski, a remis uratował Grzegorz Kmiecik. Do siatki trafił też Sebastian Dylowicz, lecz sędzia nie uznał gola, ponieważ dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

Start Bogdanowice - Szczakowianka Jaworzno 2:2 (2:0)
Bramki: Gużda 17, Jeziorek 40 - sam. - Dębowski 60 - karny, Kmiecik 90.
Szczakowianka: Jeziorek - Małkowski (70. Chojnowski), Zioło (58. Biskup), Stankiewicz, Dębowski, Sierczyński, Łybyk, Bizoń, Dylowicz, Jędrzejczyk, Kmiecik.

Już w środę „Szczaksa” zagra u siebie z Victorią Częstochowa (godz. 18).

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Zbigniewa Abramczyka.