Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Uwaga! konkurs!
„EkoKarlik” startuje -to już druga edycja!

WFOŚiGW w Katowicach ogłasza konkurs „EkoKarlik”. Fundusz chce w ten sposób wyróżnić przedsiębiorstwa, spółdzielnie oraz jednostki samorządu terytorialnego, samorządu gospodarczego z terenu województwa śląskiego, realizujące szeroko pojęte przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska. Nagrodami będą: statuetka i tytuł „EkoKarlik” oraz możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem. Celem konkursu jest promocja etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, ukazywanie różnorodności rozwiązań w ochronie środowiska oraz zachęcanie do podejmowania działań na jej rzecz. Jury wybierze laureatów na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w grudniu tego roku. Dodatkowych informacji udziela Aleksandra Orłów: [email protected], tel. (32) 60 32 316.

Konferencja ekologiczna
Chcesz zdobyć dane o środowisku? Jedź!

Już dzisiaj (3 października) w serwisie internetowym Ekoportal będzie dostęny formularz zgłoszeniowy na trzecią edycję konferencji Środowisko Informacji, która odbędzie się od 21 do 22 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zgłoszenie udziału w konferencji można będzie przesyłać do 7 października.

Konferencja Środowisko Informacji jest największym w Polsce wydarzeniem gromadzącym specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i udostępnianiem cyfrowych danych o środowisku i jego ochronie. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Środowiska i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Tematem przewodnim konferencji jest aktywny dostęp do informacji o środowisku.

Akcja edukacyjno-ekologiczna
„Żywa rzeka” i „Warkocze Białki”, czyli wielka feta w Bielsku-Białej na Światowy Dzień Rzek

W ostatnią niedzielę września obchodzimy co roku Światowy Dzień Rzek. To święto ustanowiono, by propagować wartości rzek, dążyć do zwiększenia świadomości społecznej na ich temat, a także zachęcać społeczności do racjonalnego gospodarowania wodami na całym świecie. W związku z tym wydarzeniem, Klub Gaja i uczniowie z SP nr 20 w Bielsku-Białej zorganizowali na moście nad Białą happening „Żywa rzeka”. Poprzedziły go warsztaty edukacyjne dla uczniów, inspirowane akcją artystyczną Cecylii Malik „Warkocze Białki”. Scenariusz warsztatów powstał w ramach projektu Bunkra Sztuki w Krakowie „Rezerwat miasto”, którego partnerem był Klub Gaja. Uplecione przez dzieci warkocze symbolizowały potoki Białki, wypływające ze stoków gór Beskidu Śląskiego. - Poprzez opowieści oraz własnoręcznie zrobione prace plastyczne dzieci poznają rzeki. Początek warkocza symbolizuje źródło, z którego wypływają kolejne pasma strumieni i rzek, splatają się w jedną, niezbędną do życia człowieka i przyrody całość. Z warkoczy powstaje instalacja przepleciona elementami fauny i flory - po to, aby uwrażliwić najmłodszych na piękno oraz życiodajną rolę rzek - mówi Miłosława Bożek, autorka scenariusza „Strumienie warkoczy” i edukatorka Klubu Gaja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto