Siatkarze z MCKiS Energetyk Jaworzno rozpoczęli nowy sezon od wyjazdowej porażki

Jarosław Adamski
Jaworznianie (na dalszym planie) spodziewali się pewnej wygranej. Musieli się jednak obejść smakiem.
Pierwszy mecz w ramach pierwszoligowych rozgrywek zakończył się porażką siatkarzy z Jaworzna. O ile można się było spodziewać klęski młodych siatkarek, które w ostatecznym rozrachunku pewnie wygrały w Jaworze, o tyle ...

Pierwszy mecz w ramach pierwszoligowych rozgrywek zakończył się porażką siatkarzy z Jaworzna. O ile można się było spodziewać klęski młodych siatkarek, które w ostatecznym rozrachunku pewnie wygrały w Jaworze, o tyle jaworzniccy siatkarze wyjechali na mecz z beniaminkiem ligi Intelem Poznań. I można było mieć nadzieję, na wygraną w pierwszym meczu. Stało się zupełnie inaczej.

Po prostu niewypał

Beniaminek z Poznania w tym sezonie marzy nie tylko o utrzymaniu się w lidze, ale ma znacznie większe apetyty. Przekonali się o tym ciągle nie zgrani siatkarze z Jaworzna. Zaledwie 200 kibiców widziało pewne zwycięstwo poznaniaków. Pierwszy set to pewna przewaga gospodarzy. Intel prowadził trzema punktami niemal przez cały set, by ostatecznie wygrać 25-20.

U jaworznian szwankowało przyjęcie zagrywki, na dodatek drużyna z nowym rozgrywającym ciągle nie może osiągnąć swoich potencjalnych możliwości. - Trudno być zadowolonym po takim meczu. Widać, że to co udało nam się osiągnąć w poprzednim sezonie będzie niezwykle trudne w tym. Przez cały mecz mieliśmy kłopoty, i niestety okazało się że w inauguracji musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Teraz trzeba się zebrać, przeanalizować porażkę i zacząć grać lepiej - mówi Zbigniew Błaszczak, trener MCKiS Energetyk Jaworzno.

W kolejnych bez zmian

Drugi set to kapitalna gra gości. Wychodziło im niemal wszystko! Zagrywka na najwyższym poziomie, świetne rozegranie, atak, zarówno ze środka jak i ze skrzydeł. Wygrana 25:15 mówi sama za siebie! Niestety na tym skończyła się tego wieczoru dobra gra przyjezdnych. Trzeci set to znów niedokładna gra zawodników z Jaworzna. Beniaminek poczynał więc sobie coraz pewniej. Znakomita gra zakończyła tego seta pewną wygraną Intela do 18!

Czwarty set niestety tylko potwierdził przedsezonowe obawy, co do postawy jaworznian. Przegrana do 19 mówi sama za siebie, choć był taki moment w decydującym secie, kiedy walka była wyrówna. Kolejny mecz również odbędzie się na wyjeździe. Tym razem MCKiS Jaworzno zagra z SPS Zduńska Wola.