Siatkarze Energetyka nie znaleźli się w czołowej szóstce sezonu

Jarosław Adamski
Jaworznianie na własne życzenie przegrali w decydującym meczu z Gorzowem.
Porażka w ostatnim spotkaniu z Gorzowem była gwoździem do trumny dla siatkarzy z Jaworzna. Mecz z GTPS Gorzów Wielkopolski należał do tych najważniejszych, jaworznianie wygrywając go mieli wciąż szanse na pozostanie w ...

Porażka w ostatnim spotkaniu z Gorzowem była gwoździem do trumny dla siatkarzy z Jaworzna. Mecz z GTPS Gorzów Wielkopolski należał do tych najważniejszych, jaworznianie wygrywając go mieli wciąż szanse na pozostanie w pierwszej szóstce tabeli. Porażka 2:3 oznacza jedno. Zespół z Jaworzna będzie musiał toczyć boje o utrzymanie się w stawce pierwszoligowców, na początek z SPS Zduńską Wolą.

Tak złych nastrojów dawno siatkarze Energetyka MCKiS Jaworzno nie mieli. Po porażce 1:3 w poprzednią sobotę w Bielsku-Białej byli o krok od wypadnięcia poza czołową szóstkę. Na dodatek w trzecim secie pojedynku przy okazji jednego z ataków kontuzji stawu skokowego doznał Krzysztof Szopa.

To była fatalna wiadomość dla kibiców siatkówki w Jaworznie. Szopa bardzo często decydował o punktach dla jaworznian. Teraz przyjmującego Energetyka czeka kilka tygodni przerwy. Mimo to w drugim, rozegranym w środę spotkaniu jaworznianie pewnie pokonali outsidera ligi Bzurę Ozorków 3:1. Mecz nie należał do szczególnie ciekawych, ale dla Energetyka najważniejsze było zdobycie kolejnych punktów.

Sobotni mecz w Gorzowie należał do tych, których nie wolno przegrać. Rywal był bezpośrednim sąsiadem MCKiS Energetyka Jaworzno w tabeli.

Widać to było podczas sobotniej potyczki. Duża nerwowość w obu zespołach, spowodowały że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Wiele błędów, słabe przyjęcie i nieskuteczna gra na siatce nie mogły się podobać. A mimo tego kibice gospodarzy byli zadowoleni. Emocji nie brakowało, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, i co najważniejsze dla gospodarzy to oni wygrali po pięciosetowym meczu.

Niestety, kibice gości mogli być tylko wściekli, po dwóch setach prowadzili 2:0 goście! Co się stało z jaworznianami w kolejnych trzech setach nie wiadomo.

- W sobotę szczęście było po stronie GTPS. Mieliśmy trzy okazje na skończenie spotkania, a jednak ich nie wykorzystaliśmy - mówi Zbigniew Błaszczak, trener Energetyka.

Teraz jaworznianie walczyć będą w play -offach ale już tylko o utrzymanie się w lidze. Przy takiej formie można się obawiać, że może się to skończyć spadkiem. A tymczasem coraz bliżsi awansu do drugiej ligi są… juniorzy MCKiS Jaworzno.