Siatkarki MCKiS Jaworzno zakończyły tegoroczne rozgrywki w roli beniaminka ligi na piątym miejscu

Jarosław Adamski
Tym razem przyjezdne były skuteczniejsze od miejscowych, i w trójmeczu pewnie zwyciężyły 3:0.
W trzecim meczu I fazy play-off o awans do I ligi kobiet siatkarki MCKiS po dobrym i emocjonującym meczu uległy tegorocznym mistrzyniom Polski juniorek Gwardii II Impel Wrocław.

W trzecim meczu I fazy play-off o awans do I ligi kobiet siatkarki MCKiS po dobrym i emocjonującym meczu uległy tegorocznym mistrzyniom Polski juniorek Gwardii II Impel Wrocław. Dla jaworznianek było to ostatnie spotkanie w tym sezonie. W dwóch poprzednich przegrały.

Zespół z Wrocławia to wicemistrzynie kraju juniorek. Dla większości młodych zawodniczek z Jaworzna to znane rywalki, ale jak dotąd najczęściej ogrywające siatkarki MCKiS. Niektóre z zawodniczek gospodarzy mówiły wprost o kompleksie wobec rywalek. Tym razem o kompleksach w sobotnim meczu mowy być nie mogło. Mecz był dość wyrównany i tylko większe doświadczenie, przy nieco słabszej postawie rozgrywających z Jaworzna sprawiło, że Gwardia wygrała. W pierwszym secie jaworznianki prowadziły 5:2 i wydawało się że utrzymają przewagę do końca seta. Niestety, odważniejsza gra przyjezdnych i ryzyko, jakie podejmowały choćby w zagrywkę, opłaciło się. Seta jaworznianki przegrały 21:25.

Drugi set już był znacznie bardziej zacięty. Tym razem jaworznianki toczyły zażarty bój o każdą piłkę. Niestety nie wyszła im końcówka seta (25:27) i to Gwardia prowadziła już 2:0 w setach. Publiczność mimo to gorąco dopingowała miejscowe. Te odpłaciły się dobrą grą w trzeciej odsłonie meczu. Grając na wysokim procencie w ataku, dobrze przyjmując zawodniczki trenera Łozińskiego wygrały seta do 21.

Niestety, w decydującym, jak się okazało secie jaworznianki nie wytrzymały tempa meczu, coraz lepiej radzące sobie w bloku przyjezdne mimo początkowego prowadzenia MCKiS w tym secie wyrównały. By szybko objąć prowadzenie. Na nieszczęście dla miejscowych zmotywowane do walki rywalki doprowadziły do wygranej w tym secie i w całym meczu 3:1. Był to ostatni ligowy mecz w tym sezonie dla miejscowych, które zapewniły sobie piąte miejsce w tabeli.

- Chciałbym podziękować wszystkim sympatykom siatkówki w naszym mieście. Dzisiejsze spotkanie było bardzo zacięte, niestety to my zeszliśmy pokonani. Mimo wszystko ostatni sezon można zaliczyć do udanych w naszym wykonaniu - mówi Mariusz Łoziński trener MCKiS Jaworzno.

MCKiS Jaworzno - KS Gwardia II Impel Wrocław 1:3 (21:25, 25:27, 25:21, 23:25).

Skład MCKiS: K. Kuryło, M. Pielecka, I. Knapik, J. Łoś, K. Sawaniewicz, J. Pstraś, B. Łopacka (libero) oraz M. Bojko, W. Hubczeńko, O. Samul, B. Kowalska, K. Suska. Trener: M. Łoziński.