Satori Jaworzno na Pucharze Europy ju jitsu w Holandii ZDJĘCIA

KJ
Jaworznianie na zawodach w Holandii wywalczyli cztery medale
Jaworznianie na zawodach w Holandii wywalczyli cztery medale Łukasz Proksa
Zawodnicy Satori Jaworzno pojechali do Holandii, by reprezentować miasto na zawodach o Puchar Europy w Ju JItsu. Jaworznianie wrócili do domu z kilkoma medalami.

Jaworznianie pojechali do Amersfoort w Holandii, gdzie odbyły się zawody o Puchar Europy Juniorów Młodszych U14 i U16 w Ju-jitsu oraz międzynarodowy turniej Dutch Open Juniorów U18 w Ju-jitsu.

Zawody odbyły się 11-12 maja w hali Fit Academy w Holandii. Jaworzno reprezentowało pięć zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Hanna Kałuża, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Aleksander Olszówka oraz Aleksandra Masternak.

Udział w takich zawodach wymagał dużego nakładu pracy. Zawodnicy przygotowywali się podczas intensywnych treningów, które przeprowadzili Łukasz Proksa, Marek Tarabura oraz Bartosz Machna.

Zawody trwały przez dwa dni. Wystartowało w nich kilkuset zawodników z całej Europy. Młodzi jaworznianie wywalczyli aż cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe.

Patryk Matusik startował w grupie wiekowej U16. Po kilku dobrych walkach zdobył srebrny medal. Pierwszy na podium w Pucharze Europy był startujący w grupie wiekowej U16 i kategorii wagowej -60 kg Patryk Matusik, który po bardzo dobrych walkach wywalczył srebrny medal.

Jaworznianie walczyli również w najmłodszej grupie wiekowej (U14). Hanna Kałuża (kat. -52 kg) i Paweł Kozakiewicz (kat. -50 kg) spisali się wyśmienicie. Po zaciętych walkach udało im się zdobyć brązowe medale. Jednego punktu brakło Aleksandrowi Olszówce (kat. -38 kg), który zajął piąte miejsce.

Natomiast w międzynarodowym turnieju Dutch Open U18 w ju-jitsu wystartowała Aleksandra Masternak. Doświadczona zawodniczka nie dała się pokonać i wywalczyła złoty medal.

- Jesteśmy dumni ze wspaniałych wyników młodych sportowców z naszego miasta i życzymy zwycięstw w kolejnym międzynarodowym turnieju Silesian Open w Katowicach - mówi Łukasz Proksa, trener.

Trener zachęca również innych mieszkańców miasta do rozpoczęcia swojej przygody z ju-jitsu oraz judo. Treningi odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Informacje o treningach można uzyskać min. pod numerem telefonu: 502 138 185.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani