Satori Jaworzno na Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzików ju-jitsu

KJ
Zawodnicy należący do Satori Jaworzno udali się na Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzików w Ju-jitsu w Mysłowicach. Wywalczyli sporo medali.

Zawodnicy trenowani przez Łukasza Proksę odnieśli sporo zwycięstw w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzików w Ju-jitsu. Zawody odbyły się w hali sportowej MOSiR w Mysłowicach 9 marca. Zawody zostały zorganizowane przez Śląski Związek Ju-Jitsu i wystartowało w ponad 300 zawodników z różnych klubów z całej Polski. Zawodnicy startowali w konkurencjach fighting, duo-system i newaza.

Aleksandra Masternak (kat. 52 kg) wygrała w kategorii juniorów U18. To wielki sukces.

W kategorii juniorów młodszych U15 jaworzniccy zawodnicy również ostro walczyli o zwycięstwo. Złote medali otrzymali: Patryk Matusik (kat. 60 kg), Paweł Kozakiewicz (kat. 50 kg), Hanna Kałuża (kat. 52 kg) oraz Aleksander Olszówka (kat. 36 kg).

Sporo emocji publiczności oraz trenerowi zaserwowali zawodnicy startujący w kategorii młodzików U12. Adela Niciarz (kat. 44 kg) dzielnie walczyła z rywalkami, by zdobyć złoty medal. Szymon Kałuża (kat. 34 kg) oraz Dawid Machna (kat. 46 kg) otrzymali drugie miejsce po przegraniu walk finałowych.

Na zawodach startowali także najmłodsi podopieczni Satori Jaworzno. Joanna Kozakiewicz (kat. 30 kg) i Adam Łąka (kat. 30 kg) walczyli w grupie dzieci U10. Joanna zdobyła pierwsze miejsce, a Adam drugie.

Zawodnicy mogli wystartować w zawodach dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Jaworzna w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem”.

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno zaprasza wszystkich chętnych na wspólne treningi judo I ju-jitsu. Zajęcia odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Informacje o treningach można uzyskać m.in. pod numerem: 502 138 185