Przegląd tygodnia w Jaworznie, najważniejsze wydarzenia od 28.03 do 3.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.03 do 3.04.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jaworzna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem. W których miastach sytuacja jest najtrudniejsza? Wygląda to bardzo poważnie! ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Jaworzno od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem. W których miastach sytuacja jest najtrudniejsza? Wygląda to bardzo poważnie!

Mieszkańcy woj. śląskiego przed ostatnia konferencją premiera Morawieckiego wstrzymali oddech - czy będzie zakaz przemieszczania się i godzina policyjna w regionie w czasie świąt WIELKANOCNYCH? Obostrzenia, które rząd wprowadził podczas ubiegłorocznych świąt - kiedy zachorowań było znacznie mniej niż dziś - tym razem nie zostały wprowadzone. A jak dokładnie wygląda sytuacja w woj. śląskim? Gdzie liczba zachorwań jest dramatycznie wysoka - o tym mówi nam. m.in. wskaźnik zakażeń. Sprawdź, kliknij w "zobacz galerię"

📢 Koronawirus: Kolejny raz najwięcej zakażeń w Śląskiem. Mamy 4506 nowych przypadków. Ile w Twoim mieście?

Koronawirus w woj. śląskim. W Wielką Sobotę, 3 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia przekazało, że minionej doby w Polsce potwierdzono 28 073 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków potwierdzono ponownie w Śląskiem. To aż 4 506 przypadków. Minionej doby łącznie zmarło 571 osób. Wejdź w galerię i zobacz, ile nowych przypadków wykryto w Twoim mieście lub powiecie.

📢 Sklepy otwarte w Wielką Sobotę. Sprawdź godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Kauflanda, Carrefoura

Planujecie dokupić jeszcze coś przed Wielkanocą? Wybieracie się do Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu czy Carrefoura? To ostatni dzwonek! W Wielkanoc i Lany Poniedziałek wiele sklepów będzie już nieczynnych. Kto jeszcze nie kupił baranka, wędlin czy wielkanocnych jajek, może to jeszcze zrobić dzisiaj, ale sklepy czynne są w skróconych godzinach. Sprawdzamy godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Netto, Aldi, Kauflandu i Carrefoura w Wielką Sobotę.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Jaworzno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jaworznie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Auto od komornika? Te kosztują od 1125 zł! Sprawdź najciekawsze oferty z licytacji komorniczych - KWIECIEŃ 2021

Auto od komornika. Szukacie taniego samochodu po okazyjnej cenie? Warto sprawdzić oferty od komornika. To niejednokrotnie okazja na zakup używanego samochodu na bardzo dobrych warunkach! Spójrz na te oferty – zaczynają się już od 1125 złotych! W jednym miejscu zebraliśmy te najciekawsze z całej Polski. Oto licytacje, które odbywają się w kwietniu 2021. Kliknij w galerię i sprawdź te oferty.

📢 Wzrasta umieralność na Covid-19 w woj. śląskim! Statystyki są coraz gorsze. Sprawdź, ile osób zmarło w twoim mieście?

COVID-19. Rośnie liczba nowych zakażeń w woj. śląskim, a wraz z nią niestety liczba zgonów. W środę 31 marca nowych zakażeń było w Śląskiem aż 6 092 - to niestety rekord! Również liczna zgonów była dziś rekorodowo wysoka - zmarło aż 95 osób!

📢 Wielkanoc w czasie pandemii. Jakie zasady obowiązują w kościołach w Śląskiem? Sprawdź, jakie zmiany czekają wiernych

Wielkanoc w czasie pandemii. Z okazji Swiąt Wielkiej Nocy wierni przyzwyczajeni są do określonej liturgii i obrządku związanego ze Zmartwychwstaniem Pańskim. W tym roku obostrzenia podczas trzeciej fali pandemii nadal są poważne, choć nie takie, jak rok temu, kiedy w mszy świętej mogło uczestniczyć zaledwie pięć osób. Sprawdziliśmy dla Was, jakie zasady będą obowiązywać w diecezjach i archidiecezjach województwa śląskiego. Kliknij w galerię i spradź.

📢 Śląskie: Oni nie płacą alimentów! Teraz szuka ich policja. Zobacz LISTY GOŃCZE. Rozpoznajesz któregoś z nich?

POLICJA. Kilkuset mieszkańców woj. śląskiego jest poszukiwanych przez policję za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy ukrywają się od wielu lat. Prezentujemy kilkudziesięciu spośród wszystkich poszukiwanych mężczyzn (stan na 28.03.2021). Informacje o poszukiwanych pochodzą ze strony Komendy Głównej Policji. Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję i pomóż w poszukiwaniach. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Stare zdjęcia Jaworzna w kolorze! Uwierzysz? Tak wyglądało nasze miasto przed wojną! Zobaczcie wyjątkowe fotografie

Jaworzno przed wojną. Zdecydowaliśmy się pokolorować znane już czarno-białe zdjęcia Jaworzna pochodzące z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zobaczcie efekty, przechodząc do kolejnych zdjęć. Wydają się całkiem ciekawe. To nieco inna podróż w przeszłość niż dotychczas, bowiem obrazki sprzed wojny nabrały teraz nowego wymiaru. Kliknij w galerię i zobacz je.

📢 Niebo w mieście dostało karę za otwarcie kawiarni stacjonarnie. Lokal w Jaworznie zrobił zbiórkę na jej opłacenie

Niebo w mieście to pierwszy lokal w Jaworznie, który dołączył do strajku przedsiębiorców i postanowił otworzyć się stacjonarnie dla klientów pomimo pandemii koronawirusa. W księgarnio-kawiarni jako wolontariusze możemy pić kawę, a także zjeść pyszne ciasto. Lokal działał w ten sposób od początku lutego. Pod koniec marca właścicielka otrzymała karę z sanepidu za złamanie prawa. Przedstawiciele lokalu utworzyli w internecie zbiórkę na jej opłacenie. Twierdzą, że swoim działaniem nie łamią prawa. Trwa trzecia fala pandemii koronawirusa, a w województwie śląskim mamy rekordową liczbę zakażonych.

📢 Do kościoła nie wejdziesz bez.. krówki! Taki pomysł księdza na Śląsku

Proboszcz parafii św. Herberta z Wodzisławia Śląskiego pokazał świetny pomysł, by wpuścić w dobie pandemii odpowiednią ilość osób. Przed wejściem pojawił się “krówkomat”, czyli pojemnik z popularnymi “mordoklejkami”. Wierny wchodzi, bierze cukierek. Gdy ich zabraknie wiadomo, że w środku już jest wymagany obostrzeniami komplet wiernych.

📢 Piękne ozdoby wielkanocne na rynku w Byczynie

Rynek w Byczynie, jednej z dzielnic Jaworzna, w tegoroczne święta wielkanocne jest pięknie kolorowy. Przechodząc przez to miejsce warto zatrzymać się na chwilę i podziwiać ozdoby. Widzimy kolorowe pisanki, jest kurczak, a także zajączek na drewnie. Wygląda to naprawdę przepięknie i widać, że w ozdoby wielkanocne włożono dużo pracy i serca. Stworzyli je członkowie Klubu Niko działającego przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

📢 COVID-19. Rekord nowych zakażeń w Śląskiem - tak źle jeszcze nie było! Dużo zgonów! A jak sytuacja w twoim mieście? Sprawdź!

PANDEMIA. Aż 32 874 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 6 092 w woj. śląskim odnotowano we środę, 31 marca 2021 roku. I jest to niestety rekord w Śląskiem! Wcześniej, najwięcej nowych przypadków zakażeń mieliśmy w regionie 25 marca w regionie - i było to 5 430. Po raz pierwszy, przekroczona została liczba 6 tysięcy!

📢 WHO publikuje raport dotyczący pochodzenia koronawirusa. Wyróżniono cztery źródła, ale tylko jedno jest "najbardziej prawdopodobne"

We wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) został opublikowany raport dotyczący pochodzenia koronawirusa. Za najbardziej prawdopodobną hipotezę pochodzenia międzynarodowi eksperci uznali pośrednie przeniesienie się wirusa z nietoperza na inne zwierzę i w następnej kolejności na człowieka.

📢 Zobacz, kto zarabia najlepiej w Polsce. Oto prawdziwe stawki specjalistów, dyrektorów

ZAROBKI. Narzekasz na pensję? Na Śląsku zarobki są wysokie - wynika z raportu firmy Antal na rok 2021. Tak dobrze zarabia się jeszcze tylko w Warszawie i na Dolnym Śląsku. Eksperci zebrali wynagrodzenia z roku pandemii 2020 i 2021. Oto wypłaty i konkretne stanowiska - aż ponad 200 przykładów pensji. Już nie w IT pensje rosną najszybciej, choć to wciąż najbardziej lukratywna branża. Najbardziej skoczyły zarobki prawników. Największy spadek - finanse i księgowość. Sprawdźcie, czy zarabiacie właśnie tyle. Oto raport firmy Antal, która zajmuje się rekrutacją specjalistów i menedżerów oraz doradztwem HR.

📢 Koronawirus. Gdzie w woj. śląskim sytuacja jest najgorsza? Sprawdź WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

Koronawirus w Śląskiem. Sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest bardzo zła! Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

📢 Covid-19 w Śląskiem. Zakażeń wciąż bardzo dużo, sporo też zgonów. Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

KORONAWIRUS. Aż 20 870 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 812 w woj. śląskim odnotowano we wtorek, 30 marca 2021 roku. O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych wtorków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach w Polsce wyniósł 24 procent, natomiast w woj. śląskim aż 39 procent! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 461 osób, w woj. śląskim - 68.

📢 Stało się! Mandat za brak maseczki już zgodny z prawem! Ile zapłacisz teraz za brak maseczki?

Stało się! Mandat za brak maseczki jest już w pełni zgodny z prawem. W świetle przyspieszającej epidemii koronawirusa respektowanie zasad bezpieczeństwa powinno być bezwzględnym obowiązkiem. Jak do tej pory obowiązek noszenia maseczek i jego zasadność była kwestionowana. Teraz jednak po nowelizacji przepisów maseczkę musi nosić każdy. Potwierdza to RPO i Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.

📢 Poszukiwani pedofile. Widziałeś ich? Rozpoznajecie kogoś? Można pomóc policji

POLICJA. Mundurowi z całej Polski tropi 35 osób, poszukiwanych w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia. Wizerunki i rysopisy poszukiwanych znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Lockdown w woj. śląskim: Jak spędzić wolny czas z dzieckiem? Gdzie można pojechać? Zobaczcie te PROPOZYCJE

Lockdown w woj. śląskim: Jak spędzić wolny czas? Pandemia koronawirusa mocno krzyżuje nam plany, a wiosenna piękna pogoda zachęca do harców na powietrzu. Niestety możliwości są ograniczone. Jest jednak kilka miejsc, które warto odwiedzić, by choć na chwilę odetchnąć i cieszyć się słonecznym weekendem. Kliknij w galerię i zobacz nasze PROPOZYCJE.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Wciąż niepokojące dane! Sprawdź, jak wygląda sytuacja w Twoim mieście

PANDEMIA. Aż 16 965 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 694 w woj. śląskim odnotowano w poniedziałek, 29 marca 2021 roku. W poniedziałki zazwyczaj liczba podawanych zakażeń jest znacznie niższa niż w tygodniu - a wynika to z mniejszej ilości testów wykonanych w weekend. O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych poniedziałków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach w Polsce wynosi blisko 16 procent, natomiast w woj. śląskim ten wzrost wynosi aż 44 procent!

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Przedszkola i żłobki zamknięte do 25 kwietnia?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie