Przegląd tygodnia w Jaworznie, najważniejsze wydarzenia od 20.12 do 26.12.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jaworzna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Jaworzna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Jaworzna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.12 a 26.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w woj. śląskim: Dzisiaj 285 nowych zakażeń w regionie”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Jaworzno od 20.12 do 26.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w woj. śląskim: Dzisiaj 285 nowych zakażeń w regionie

Koronawirus w woj. śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 048 nowych przypadkach zakażania koronawirusem. Z powodu koronawirusa zmarło łącznie 69 osób. To duży spadek liczby zakażeń i osób, które zmarły z powodu COVID-19 i chorób z nim współistniejących. A na filmiku - szczepionki przeciw COVID-19 dojechały do Polski.

📢 MEMY o Andrzeju Dudzie! Pierwszy w państwie, ostatni do szczepienia? "Jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności"

MEMY o Andrzeju Dudzie. Prezydent Andrzej Duda na łamach "Gościa Niedzielnego" zdradził swoje stanowisko w kwestii szczepień na koronawirusa. Jego zdaniem nie powinny być one obowiązkowe, ale przyznał, że jeśli uodpornienie na COVID-19 może nastąpić w sposób bezpieczny poprzez szczepionkę to "zachęca do szczepienia". Duda jednak sam zaszczepi na COVID-19 w ostatniej kolejności dlatego, że chorobę ma już za sobą. Internauci podchwycili wypowiedź prezydenta i tworzą memy, w których komentują sytuację. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 KARTKI na Boże Narodzenie 2020 z życzeniami! To ostatni moment żeby je wysłać bliskim! Na WhatsAppa, Facebooka i SMS-em. Pobierz ZA DARMO

Kartki na Boże Narodzenie 2020 z życzeniami, do wysłania Facebook SMS. Nie macie czasu lub pomysłu na życzenia z okazji Świąt? Zobaczcie kartki świąteczne na Boże Narodzenie za darmo! Są idealne na WhatsAppa, Messengera, Facebooka, Instagrama, czy MMS-a. Jeśli nie wiecie jak złożyć życzenia, to zróbcie to piękną kartką świąteczną. Idealne propozycje znajdziecie w naszej galerii. Skorzystajcie z naszych propozycji życzeń bożonarodzeniowych. Zobaczcie te KARTKI ŚWIĄTECZNE!

Tygodniowa prasówka 20.12-26.12.2020 Jaworzno: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Jaworznie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus: W Śląskiem dziś ponad 1000 przypadków, w całej Polsce 13 115. Gdzie najwięcej?

Koronawirus w Śląskiem: 24 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 115 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. W województwie śląskim to 1003 przypadki. Niestety zmarły u nas 42 osoby. W których miastach woj. śląskiego zakażeń było dziś najwięcej? Wejdź w galerię i sprawdź!

📢 Do której czynne są sklepy w Wigilię 2020? Godziny otwarcia marketów 24 grudnia są skrócone

Do której czynne są sklepy w Wigilię 2020? 24 grudnia sklepy są otwarte dużo krócej. Niektóre sieci sklepów 24 grudnia w ogóle są zamknięte. Warto jednak wiedzieć, gdzie w razie potrzeby zrobić zakupy tuż przed Bożym Narodzeniem. Uwaga! W tym dniu jest też zmiana, jeśli chodzi o godziny dla seniorów. Kliknij w galerię i zobacz godziny otwarcia Biedronki, Lidla, Castoramy i innych w Wigilię 2020.

📢 Rok 2021 będzie magiczny. Odejdzie w dal czas pandemiczny? MEMY Internauci podsumowują 2020 rok. Taki będzie sylwester?

Koniec roku to czas podsumowań i stawiania sobie celów na rok kolejny. 2020 sprawdził nas jednak do parteru i pokazał, że planowanie nieraz należy ograniczyć do życia z dnia na dzień. Mowa o życiu z koronawirusem i szeregiem zawirowań i utrudnień związanych z jego obecnością życiu codziennym. Rok 2021 musi być lepszy - mówią internauci. I mają memy, które podsumowują rok 2020. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w woj. śląskim w niedzielę. Gdzie będą wykonywane i jakie są procedury?

W niedzielę, 27 grudnia, szczepionka przeciwko COVID-19 powinna zostać podana pierwszym medykom z województwa śląskiego. Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego, w ten weekend preparat powinien trafić do Polski. Kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić? Jak wyglądają procedury dotyczące zgłaszania się do szczepienia i w których placówkach będą one wykonywane? Sprawdzamy.

📢 Wigilia pracownicza za dawnych lat. Tak wyglądały gwiazdka i opłatek

Brakuje ci wigilijnego spotkania w pracy? Nie ma w tym roku opłatka w firmie? Zobacz, jak obchodzili wigilię pracowniczą nasi dziadkowie.

📢 Pierwsza farma fotowoltaiczna Taurona jest już gotowa i działa. Powstała w Jaworznie. Jej energia zasili ponad 2 tys. gospodarstw domowych

W Jaworznie powstała pierwsza farma fotowoltaiczna stworzona przez Tauron. Prace nad budową trwały niecałe pół roku. Jej energia ma zasilić 2 tys. gospodarstw domowych. Zbudowało ją konsorcjum spółek Tauron Serwis i Tauron Nowe Technologie.

📢 Zakaz przemieszczania się w sylwestra 2020. Czy będzie można jechać samochodem? Są wyjątki!

W sylwestrową noc z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19.00 do 6.00 w Polsce obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Czy w sylwestra będzie można jechać samochodem? Okazuje się, że zakaz nie obowiązuje wszystkich a od "godziny policyjnej" są wyjątki. Sprawdź koniecznie!

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Koronawirus w Śląskiem: 1269 nowych przypadków zakażenia. Skąd są chorzy?

W środę, 23 grudnia 2020 r. mamy w Polsce 12 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W woj. śląskim odnotowano 1269 przypadków. Ilu jest chorych w poszczególnych miastach? Gdzie sytuacja jest najgorsza? W galerii znajdziecie szczegółowe informacje o zakażeniach w naszym regionie.

📢 Historia dzieje się również od święta. Niezwykłe i okropne wydarzenia, które miały miejsce w Boże Narodzenie

Wigilia i Boże Narodzenie powinno być czasem pokoju i spokojnej refleksji. Okazuje się jednak, że to właśnie w te dni miało miejsce wiele doniosłych (i przerażających) wydarzeń historycznych. To w Boże Narodzenie 1066 roku Wilhelm Zdobywca został koronowany na króla Anglii, Jerzy Waszyngton przekroczył rzekę Delaware, zmarł Charlie Chaplin. A jakie jeszcze wydarzenia miały miejsce w te dni?

📢 Jakie będą nowe obostrzenia na czas kwarantanny narodowej? Sprawdź!

Nowe obostrzenia będą obowiązywały w dniach 28 grudnia - 17 stycznia, czyli na czas kwarantanny narodowej. Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw precyzuje godzinę policyjną w sylwestra i zamyka lukę, z której korzystali właściciele siłowni i klubów fitness. Zgodnie z rozporządzeniem zamknięte będą do 17 stycznia stoki narciarskie.

📢 Sylwester marzeń czy przymus imprezowania przez 11 godzin? MEMY. Zobacz, jak internauci komentują godzinę policyjną

Sylwester 2020/2021. Będą obowiązywały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i narodową kwarantanną, a właściwie, jak doprecyzował wicerzecznik rządu Radosław Fogiel na antenie TVN24 - "rozszerzony etap solidarności". Z tego powodu w tegorocznego sylwestra obowiązywać będzie godzina policyjna od 19:00 do 6:00 w Nowy Rok. Taki stan rzeczy komentują internauci, a memy mówią, że Polacy zostali skazani na 11-godzinną imprezę. Zobacz najlepsze z nich w galerii zdjęć.

📢 Przenieś się w bajkową krainę i zobacz najbardziej oświetlony dom w woj. śląskim na święta ZDJĘCIA

Dom i ogród pani Ani Sosnowskiej i jej męża Wiesława zachwycają! Lampki są na tarasie, dachu, na płocie, na każdym drzewku, skalniaku czy na fontannie. W dekorowaniu domu pani Ani pomogła rodzina. Strojenie zajęło 4 dni. Było warto! Efekt jest przepiękny! Nic dziwnego, że wiele osób specjalnie przyjeżdża do Zabrza, by zobaczyć ten rozświetlony dom w Makoszowach. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Wzrost zachorowań na koronawirusa w woj. śląskim. Gdzie jest najwięcej zakażeń?

O 7 192 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia 22 grudnia. Podano również informację o śmierci 309 osób. W woj. śląskim odnotowano 719 nowych zakażeń. Dzień wcześniej, zakażeń w Śląskim było 240. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

📢 Godzina policyjna w Polsce - to nowe obostrzenia w Sylwestra. Sprawdź dokładnie te zakazy!

Sylwester. Godzina policyjna nakłada na mieszkańców mnóstwo zakazów. To nie tylko ograniczenie w poruszaniu się. Założenia do projektu są bardzo ogólnikowe. Jednak na podstawie przepisów, które obowiązywały wiosną 2020 roku, kiedy rząd PiS wprowadził pierwszy lockdown, zebraliśmy kilka szczegółowych wskazówek dotyczących tego, co wolno, a czego nie wolno podczas godziny policyjnej w Sylwestra.

📢 Lotnisko w Pyrzowicach w latach 90" - tak wyglądało! Pamiętacie jeszcze? Zobaczcie archiwalne ZDJĘCIA

Tak wyglądało lotnisko w Pyrzowicach w latach 90". W tamtych latach, z lotniska można było polecieć co najwyżej do Niemiec. Terminal przypominał blaszak z niebieskimi daszkami, na pokładzie samolotu można było palić, a latanie było tylko dla bogatych. Zobaczcie lotnisko Katowice Airport w kolorowych latach 90. Mamy archiwalne zdjęcia. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus: W Śląskiem 240 nowych zachorowań. Skąd są chorzy?

Koronawirus: 21 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 633 nowych przypadkach zakażenia. Podano również informację o śmierci 77 osób. W woj. śląskim odnotowano 240 nowych zakażeń. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie