Pogrom Krakowian

(JADA)
Wspaniały prezent dali kibicom jaworzniccy koszykarze. Drużyna MCKiS AND BUD Jaworzno podejmowała u siebie Cracovię Kraków i pewnie wygrała spotkanie. Zespół trenera Marcina Lichtańskiego zajmuje siódmą pozycję w tabeli ...

Wspaniały prezent dali kibicom jaworzniccy koszykarze. Drużyna MCKiS AND BUD Jaworzno podejmowała u siebie Cracovię Kraków i pewnie wygrała spotkanie. Zespół trenera Marcina Lichtańskiego zajmuje siódmą pozycję w tabeli drugiej ligi.

W pierwszej części sezonu drugoligowi koszykarze Marcina Lichtańskiego spisują się na miarę oczekiwać. Dobre spotkania przeplata ze słabszymi. Na szczęście tych dobrych spotkań młodzi koszykarze z Jaworzna notują ostatnio więcej. W ostatnim meczu na własnym parkiecie, koszykarze rozbili drużynę Cracovii Kraków różnicą 33 punktów!

Tylko pierwsza kwarta wskazywała, że może to być zacięte spotkanie. Oba zespoły słabo broniły pod własnymi tablicami. Kibice mogli więc oglądać dużo skutecznych, choć czasem chaotycznych akcji. Wynik po pierwszej kwarcie był minimalnie lepszy dla Krakowian, którzy prowadzili 26:25. Druga kwarta to jednak znacznie skuteczniejsza gra w obronie jaworznian. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szybkie akcje miejscowych, dobra postawa w obronie pozwoliła odskoczyć rywalom na 15 punktów. Wynik po pierwszej połowie - 53: 38 wyraźnie pokazywał, kto może ten mecz wygrać.

Zwłaszcza, że druga połowa dla miejscowych ułożyła się znakomicie. Jaworznianie nie zwalniali tempa swoich akcji. Krakowianie mocno pogubieni popełniali masę błędów, w efekcie przegrali trzecią kwartę 13:26. W ostatniej odsłonie meczu grający już rezerwami zespół MCKiS AND BUD Jaworzno spokojnie punktował rywali, wygrywając tę część meczu 16:11.

Całe spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy - 95:62. W kolejnym spotkaniu zespół z Jaworzna będzie na wyjeździe rywalizować z Pogonią Ruda Śląska.