Młode zawodniczki z Jaworzna radzą sobie coraz lepiej

Jarosław Adamski
Pewne ataki Joanny Łoś (przy piłce) sprawiały spory kłopot rywalkom ze Świdnicy.
W przeciwieństwie do swoich kolegów, siatkarki MCKiS Jaworzno odnoszą ostatnio same zwycięstwa. Nie inaczej było w ostatniej ligowej kolejce drugiej ligi żeńskiej siatkówki.

Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Łozińskiego pewnie wygrał na wyjeździe z najsłabszą w tabeli Polonią Świdnica 3:1. W efekcie ekipa z Jaworzna zajmuje piąte miejsce w tabeli. W dziesięciu kolejkach beniaminek tegorocznych rozgrywek odniósł sześć zwycięstw.

Coraz pewniejsze

Świdniczanki wygrały pierwszego seta w tym sezonie. Jednak nie umniejsza to ostatnich sukcesów młodych jaworznianek. Zawodniczki MCKiS realizują przedsezonowe założenia. Ich celem jest pewne miejsce w środku tabeli, i uniknięcie spadku.

- Cieszy zwycięstwo za 3 punkty. Trochę obawiałem się tego spotkania, bo wiedziałem, że Polonia z meczu na mecz gra coraz lepiej. Zresztą nie ma w lidze meczów łatwych i to podkreślałem na odprawie przed meczem. Na wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Monika Pielecka. Za tydzień jedziemy do Wrocławia, gdzie chcemy zrewanżować się za porażkę w Jaworznie - mówi Mariusz Łoziński, trener MCKiS Jaworzno.

Sety niespodzianek

Pierwszy set rozpoczął się od zdecydowanej i odważnej gry MCKiS. Kilkupunktowa przewaga uzyskana na początku seta (8:4, 12:7) pozwoliła na swobodną grę przyjezdnych. Pierwszy set to prawdziwy pogrom rywalek. W pewnym momencie seta było już 17:11. Do końca tej odsłony jaworznianki zdobyły osiem punktów, gdy rywalki zaledwie jeden!

Drugi set to zwycięstwo… gospodyń. Jaworznianki najwyraźniej sądziły, że mogą wygrać spotkanie "na stojąco". Efekt był taki, że to zespół ze Świdnicy prowadził w secie.

Jagodę Pstraś zmieniła Olga Samul, potem za Małgorzatę Bojko weszła druga rozgrywająca MCKiS - Karolina Kuryło. Pozwoliło to na odrobienie części strat. Jednak ostatnią piłkę w secie zdobyły gospodynie. Zła obrona Joanny Łoś, zepsuty serwis Karoliny Kuryło oraz błąd Katarzyny Suski w przyjęciu zagrywki dały wygraną gospodyń w drugiej partii 25:23.

Kolejny set to już bardzo uważna gra zawodniczek z Jaworzna. Od początku seta widać było wyraźną różnicę klas, dzielącą obie ekipy. Widać to było choćby na tablicy wyników. Od stanu 4:0, po 13:5, 21:14 i ostatecznie 25:17. Kolejny, ostatni już set pojedynku nic nie zmienił w tej rywalizacji. Pewna wygrana jaworznianek do 19 i cały mecz 3:1 pozwoliły zdobyć kolejne trzy punkty w tabeli.

Polonia Świdnica – MCKiS Jaworzno 1:3 (-15, 23, -17, -19)

Skład MCKiS: M. Bojko, W. Hubczenko, M. Pielecka, J. Pstraś,