Mistrzostwa Szkół Jaworzna w Slalomie Gigancie

Kacper Jurkiewicz
Reprezentanci jaworznickich szkół w tym roku ponownie zawalczyli w Slalomie Gigancie na nartach. W tym celu wybrali się do Istabnej na stok „Złoty Groń”.

To była wspaniała wycieczka. Chociaż chodziło o rywalizacje, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. W tegorocznych Mistrzostwach Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie wzięło udział aż 248 uczestników. Zawodnikami tymi byli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, a także 5 osób wystartowało poza konkursem.

27 lutego z Jaworzna wyjechały autokary, które zawiozły reprezentantów 25 szkół z Jaworzna do Istebnej, gdzie na „Złotym Gronie” walczyli o zwycięstwo. Uczestnicy mieli tylko jeden przejazd, więc musieli się bardzo postarać.

- Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie i dobrych warunkach śniegowych – poinformował Jerzy Zięba z PTTK.

PTTK Jaworzno było organizatorem zawodów, które odbyły się pod patronatem prezydenta Jaworzna, Pawła Silberta.
Wśród nagród znalazły się m.in. ręczniki, torby podróżne, książki oraz pendrive’y.

Wyniki w zawodach indywidualnych

Zawodnicy walczyli grupowo oraz indywidualnie. Kto zdobył najlepszy wynik?

Grupa 1:
Pierwsze miejsce otrzymała Sonia Moćko z SP nr 2. Za nią znajdowała się Aleksandra Kaszuba z SP nr 8, a trzecie miejsce zajęła Liwia Pieczara z SP nr 19.

Grupa 2:
Na pierwszym miejscu znalazł się Wojciech Korczyk z SP nr 14, na drugim Maciej Dziadurski z SP nr 7, a na trzecim Tymoteusz Adamczyk z SP nr 14.

Grupa 3:
Pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Tomankiewicz z SP nr 22. Drugim miejsce pochwalić może się Martyna Dziadurska z SP nr 7, a trzecim Małgorzata Derda z tej samej szkoły.

Grupa 4:
Na podium znaleźli się: Maciej Madejczyk (SP nr 18), Robert Mulka (SP nr 7) i Wiktor Wiśniewski (SP nr 9).

Grupa 5:
Pierwsze miejsce otrzymała Julia Obertyn z SP nr 16, drugie Agata Batko z ZSP nr 2, a trzecie Ewa Baca z SP nr 15.

Grupa 6:
W tej grupie na podium znaleźli się: Jan Olszewski (SP nr 13), Michał Małocha (SP nr 13) i Szymon Zygmunt (SP nr 20).

Grupa 7:
W tej grupie zmierzyły się ze sobą dziewczęta ze szkoły średniej. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Kaszuba z II LO. Drugie miejsce przypadło Paulinie Madejczyk z I LO, a na trzecim znalazła się Weronika Rechul z II LO.

Grupa 8:
W tej grupie walczyli ze sobą chłopcy ze szkoły średniej. Pierwsze miejsce wywalczył Kacper Jopek z CKZiU. Drugie miejsce zdobył Mikołaj Stańko z II LO, a na trzecim był Kamil Sak z I LO.

Grupa 9:
Na zawodach walczyli ze sobą nie tylko uczniowie. W tej grupie rywalizowały nauczycielki. Pierwsze miejsce otrzymała Alicja Skiba (SP nr 7 grupy I-IV). Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Gryzik (SP nr 7, grupy V-VIII). Trzecie miejsce należało do Krystyny Zapały (SP nr 2).

Grupa 10:
A jak poradzili sobie nauczyciele? Pierwsze miejsce zajął Mateusz Bargieł z CKZiU. Drugim miejscem może poszczycić się Jarosław Kałuża z SP nr 16. Trzecie miejsce zdobył Ireneusz Ziętek z ZSP nr 2 Basen.

Rywalizacja drużynowa
Uczniowie walczyli również jako szkoły, podzielone na kategorie wiekowe. W Igrzyskach Dzieci zmierzyły się klasy I-IV. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 otrzymując 251 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 16 zdobywając 187 punktów. Trzeci byli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 z 180 punktami na koncie.

W Igrzyskach Młodzieży zmierzyli się ze sobą klasy V I VI ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Wśród klas V i VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 z 126 punktami. Drugie miejsce na podium zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymując 122 punkty. Na trzecim miejscu była Szkoła Podstawowa nr 11, która otrzymała 117 punktów.

Wśród szkół średnich pierwsze miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr 2 otrzymując 164 punkty. Na drugim miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące nr 1 z 161 punktami. Trzecie miejsce uzyskało Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego zdobywając 151 punktów.