Mecz Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz. Sparing z podtekstami. Poznaj WYNIKI i zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 1:1

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 1:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W meczu kontrolnym rozegranym w Jaworznie Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją Nowy Sącz. To był sparing z podtekstami, który podobnie jak ostatnie pierwszoligowe spotkanie tych drużyn nie wyłonił zwycięzcy. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz. Poznaj WYNIKI

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:1. Sparing z podtekstami

Piłkarze Zagłębie zagrali sparing z Sandecją w piątek, bo w sobotę wylatują na zgrupowanie do Turcji. Mecz rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią na stadionie Victorii w Jaworznie zakończył się remisem 1:1.

Konfrontacja tych drużyn była meczem z podtekstami, bo przecież trenerem Sandecji jest doskonale znany w Sosnowcu Dariusz Dudek, który już dwukrotnie prowadził Zagłębie. Z kolei wiceprezesem ds. sportowych Zagłębia jest Arkadiusz Aleksander, były piłkarz i prezes „Sączersów”.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE - SANDECJA

W zespole Zagłębia zadebiutował 18-letni Filip Borowski wypożyczony w tym tygodniu z Lecha Poznań. W I połowie klasą błysnął nowy bramkarz sosnowiczan Michał Gliwa, który obronił rzut karny Damiana Chmiela.

Podopieczni trenera Artura Skowronka objęli prowadzenie przed przerwą. Szymon Pawłowski strzelił z dystansu tuż przy słupku. Piłkarze z Nowego Sącza wyrównali w II połowie. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kasprzaka do siatki trafił Błażej Szczepanek.

Ligowy mecz Zagłębia z Sandecją rozegrany w październiku na Stadionie Ludowym również zakończył się remisem 1:1. Sosnowiczanie w sobotę wylatują na dwutygodniowe zgrupowanie do Belek. W Turcji rozegrają trzy mecze kontrolne z Chebyrem Pazardżik, FK Aktobie i FK Orenburg.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)
Bramki
1:0 Szymon Pawłowski (39), 1:1 Błażej Szczepanek (71)

Zagłębie Gliwa (60. Siuta) - Jończy (67. Chęciński), Dalić (46. Staniak), Kamiński (46. Duriška) - Borowski (46. Bryła), Szumilas (67. Kamiński), Oliveira (67. Korzeniecki), Gojny (67. Borowski) - Banaszewski (67. Seedorf), Pawłowski (67. Dziedzic), Seedorf (46. Popczyk).

Sandecja I połowa Pietrzkiewicz - Osyra, Boczek, zawodnik testowany, Kasprzak, Rudol, Chmiel, Kosakiewicz, Janicki, Fall, Zjawiński.
II połowa
Pietrzkiewicz - Boczek, Słaby, Rudol, Kobryń, zawodnik testowany, Kasprzak, Šovšić, zawodnik testowany (70. Zych), Janicki (60. Szczepanek), Dikow.