MCKiS AND - BUD Jaworzno przegrali w derbowym pojedynku z Albą Chorzów 55:79

(jada)
Podopieczni trenera Marcina Lichtańskiego drugoligowi koszykarze przegrali w derbowym pojedynku z Albą Chorzów 55:79. Choć pierwsza kwarta wskazywała, że to goście wyjadą z Chorzowa z kompletem punktów! To jaworznianie ...

Podopieczni trenera Marcina Lichtańskiego drugoligowi koszykarze przegrali w derbowym pojedynku z Albą Chorzów 55:79. Choć pierwsza kwarta wskazywała, że to goście wyjadą z Chorzowa z kompletem punktów! To jaworznianie nadawali ton w meczu, szybkimi atakami zdobywając kolejne punkty. I wygrywając pierwszą kwartę 26.12!

Szybko jednak okazało się, że sił zawodnikom z Jaworzna wystarczyło na ledwie dwie kwarty. W drugiej to rywale wygrali 22:12.

- To nie była porażka lecz klęska, liczyliśmy na komplet punktów. Przeciwnik był jak najbardziej w naszym zasięgu. Czegoś nam jednak dziś zabrakło - mówi Marcin Lichtański, trener MCKiS AND - BUD Jaworzno.

Po pierwszej połowie jaworznianie prowadzili czterema punktami! Jednak wystarczyła trzecia kwarta, kompletna niemoc strzelecka, i fatalna gra w obronie by przegrać tę odsłonę meczu 3:20! Ostatnia kwarta to tylko podkreślenie dominacji gospodarzy, którzy w tej części spotkania wygrali 25:14 i w całym meczu 79:55.