Kowalczyk bez medalu

zal
malopolska.naszemiasto.pl
Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce w biegu narciarskim na 10 kilometrów techniką dowolną. Złoty medal zdobyła Szwedka Charlotte Kalla.

Polka wielokrotnie podkreślała, że dzisiejszy dystans nie jest jej koronnym na tych igrzyskach. Dziś straciła 21,7 sekund do Szwedki i sześć sekund za trzecią na mecie Norweżką Marit Bjoergen. Polka do mety dobiegła z czasem 25 minut i 20,1 sekund. Jeszcze na 2,7 kilometra przed metą była trzecia.

Srebrny medal trafił do Kristiny Smigun-Vaehi. Estonka zdobyła dwa złote medale na igrzyskach w 2006 roku w Turynie.

Dużo słabiej spisały się pozostałe 3 Polki: 28. była Sylwia Jaśkowiec z czasem 26:37,2. Kornelia Marek dojechała do mety na miejscu 39. z czasem 27:12,6. Paulina Maciuszek dobiegła z czasem 27:22,1 sekund, co dało jej 45. miejsce.

Justyna Kowalczyk jeszcze trzykrotnie na Igrzyskach będzie miała szanse na medal. W środę wystartuje w sprincie, w piątek w biegu łączonym, a w poniedziałek w sztafecie 4 razy 5 kilometrów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0