Kolejna porażka MCKiS Energetyka Jaworzno

(jada)
W ataku siatkarze z Nysy. Gospodarze nie będą miło wspominać tego pojedynku.
Nieprzyjemną niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy MCKiS Energetyka Jaworzno. Co prawda przyszło jaworznianom grać z jednym z faworytów do czołowej czwórki ligi - zespołem AZS PWSZ Nysa.

Nieprzyjemną niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy MCKiS Energetyka Jaworzno. Co prawda przyszło jaworznianom grać z jednym z faworytów do czołowej czwórki ligi - zespołem AZS PWSZ Nysa. To jednak fani jaworznickiej drużyny byli wyraźnie rozczarowani. Szczególnie, że mecz był rozgrywany na własnym boisku.

Brakowało skutecznej zagrywki, przyjęcie też pozostawiało wiele do życzenia. Trudno więc było jaworznianom myśleć o wygranej nad ekipą z Nysy.

- Wyraźnie zakładaliśmy przed meczem, co musimy zrobić by to spotkanie wygrać. Nie udało się, ponieważ nie umieliśmy zastosować taktyki do rywala. Nieco słabsza ostatnio forma, sprawiła że mimo wygranego seta na początku potem nie byli w stanie odnaleźć się na parkiecie moi zawodnicy - mówi Zbigniew Błaszczak, trener MCKiS Energetyka Jaworzno.

Szósta kolejka spotkań w pierwszej lidze nie będzie dobrze zapamiętana w Jaworznie.

Energetycy zagrali bardzo słabe spotkanie nie radząc sobie z atakami gości z Nysy. Katastrofalne błędy w zagrywce, słabo w przyjęciu, przeciętnie w ataku tak w kilku słowach można podsumować grę jaworznickich siatkarzy.

Tylko pierwszy set potwierdzał aspiracje jaworznian do odgrywania czołowej roli w lidze. Wygrana na przewagi do 25 pokazała charakter jaworznian.

Niestety kolejne partie meczu były gorzką niespodzianką dla miejscowych. W ataku i obronie to Nysa dzieliła i rządziła. Skuteczna, szybka i urozmaicona gra sprawiła, że w drugim secie bezradni gospodarze przegrali 16:25! Kolejne dwa sety to wyraz bezradności w poczynaniach miejscowych. Porażki do 19 oraz 17 dały nie tylko trzy punkty rywalom, ale też każą się zastanowić dlaczego w ostatnich meczach jaworznianie potrafili wygrać z liderem tabeli, ekipą z Sosnowca, a przegrywają z potencjalnie słabszymi rywalami.

MCKiS Energetyk Jaworzno - AZS PWSZ Nysa 1:3

(27:25, 16:25, 19:25, 17:25)

Skład MCKiS Energetyk Jaworzno: Golec, Rzędzicki, Nowak, Szopa,

Bielicki, Pietryka, Jaszewski (libero) oraz Tepling, Skrzypiński, Antosik, Kostecki