Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

JBO 2019. Jakie pomysły mieli jaworznianie PROJEKTY Z DZIELNIC

tos
Już 14 września rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Przez całe wakacje pracownicy Urzędu Miejskiego szczegółowo weryfikowali złożone przez mieszkańców projekty. Teraz poznaliśmy listę tych, na które będzie można głosować.

W obszarze nr 1 obejmującym dzielnice Azot i Stara Huta oba złożone projekty zostały zaopiniowane pozytywnie. To pomysły dotyczące budowy miniboiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową w osiedlu Sobieski-Górka oraz rekultywacji istniejącego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 4. Oba wyceniono na 85 tysięcy złotych.
Na Borach mieszkańcy wybrać będą mogli boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 14 a remontem nawierzchni placu przy kościele w Borach - oba projekty również oszacowano na 85 tysięcy złotych.
Cztery projekty zgłoszono w obszarze nr 3 obejmującym Byczynę i Cezarówkę Dolną. Za 85 tysięcy złotych zbudować tu będzie można zadaszoną trybunę na boisku Zgody Byczyna lub dziedziniec szkolny w Szkole Podstawowej nr 20, za 65 tysięcy złotych zamontować na przystanku autobusowym w centrum Byczyny podświetlane wiaty wraz z monitorowaną wiatę ze stojakami na rowery. 20 tysięcy złotych ma z kolei kosztować zakup zestawu nagłaśniającego dla dzielnicy Byczyna i Cezarówka.
Tylko jeden projekt zgłoszono w oddziale nr 5, który obejmuje Cezarówkę Górną, Jeziorki, Koźmin i Wilkoszyn. To pomysł dotyczący budowy strefy rekreacji i rowerowego odpoczynku za 85 tysięcy złotych.
W Ciężkowicach pozytywnie oceniono projekt dotyczący zakupu trybun mobilnych i sprzętu do wydarzeń scenicznych dla dzielnicy za 85 tysięcy złotych. Negatywną ocenę otrzymał za to projekt "Centrum sportowe - boisko dla każdego).
Dąbrowa Narodowa wybierać będzie między budową siłowni zewnętrznej, skoczni w dal i placu do street workoutu przy Szkole Podstawowej nr 8 a podobnym projektem dotyczącym budowy Centrum sportowego przy SP nr 8 raz z budową skoczni w dal, oświetlenia oraz montażu ławek i koszy na śmieci. Oba wyceniono na 85 tysięcy złotych.
W obszarze Długoszyn mieszkańcy będą mieli do wyboru budowę siłowni plenerowej przy ul. Prostej, modernizację chodnika wzdłuż ulicy Chropaczówka od ZSP nr 2 w kierunku rynku (oba projektu za 85 tys. złotych) oraz wydanie albumu "Długoszyn - historia ilustrowana fotografiami" (za 30 tysięcy złotych).
W Dobrej i Pieczyskach pod głosowanie poddane zostaną dwa projekty. Jeden dotyczy rozbudowy strefy rekreacyjnej na skrzyżowaniu ulicy Chocimskiej i Poniatowskiego o zestaw do ćwiczeń gimnastycznych oraz stoły do ping ponga i gry w szachy. Drugi - rozbudowy strefy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 11. Koszt obu oszacowano na 85 tysięcy złotych.
W rejonie osiedli Gigant i Leopold mieszkańcy Jaworzna zgłosili projekty dotyczące doprowadzenia instalacji wodnej do istniejącego boiska w celu zraszania murawy w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Gigant oraz budowy podwyższonego skrzyżowania u zbiegu ulic Granitowej i Bursztynowej - oba za 85 tysięcy złotych.
Mieszkańcy Góry Piasku swoje głosy będą mogli oddać na projekt dotyczący wyposażenia ogrodu przy Szkole Podstawowej nr 9 w sprzęt do aktywnej rekreacji (65 tysięcy złotych), a także na projekt dotyczący zakupu strojów krakowskich dla zespołu śpiewaczego Szczakowianki (20 tysięcy złotych).
W Jeleniu głosować będzie można na renowację parku i zegara słonecznego przy ul. Celników (85 tysięcy złotych), a także budowę wielofunkcyjnego miniboiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową w dzielnicy Jeleń Dąb (również 85 tysięcy złotych).
Dzielnica Łubowiec głosować będzie nad budową parkingu osiedlowego w pobliżu działkowca Jaśmin (80 tysięcy złotych) a organizacją osiedlowej imprezy integracyjnej (5 tysięcy złotych). Na Niedzieliskach do budżetu obywatelskiego zgłoszono budowę placu do street workoutu przy Szkole Podstawowej nr 3 (85 tysięcy złotych), a także remont chodnika i montaż progów zwalniających na ul. Szczakowskiej (również 85 tysięcy złotych).
W obszarze nr 14 obejmującym Osiedle Stałe i rejon elektrowni zgłoszono projekty dotyczące rozbudowy istniejącego boiska Kalinowa Sports Center, a także montaż ekooświetlenia i monitoringu terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 17 (oba za 85 tysięcy złotych). Obszar nr 15, czyli osiedla Pańska Góra i Skałka to również dwa projekty. Jeden za 75 tysięcy złotych dotyczny budowy placu zabaw, rekreacji i wypoczynku dla dzieci, młodzieży i seniorów przy ul. Wandy, drugi za 10 tysięcy złotych - organizacji pikniku integracyjnego.
Najbardziej płodny w projekty okazała się w tym roku obszar nr 16 obejmujący Pechnik, Podwale i Warpie. Pozytywnie oceniono tu cztery projekty (każdy po 85 tysięcy złotych): budowę siłowni pod chmurką na Warpiu, budowę ciągu pieszego umożliwiającego wejście do SP nr 16 od strony ul. 3 Maja, wymianę ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz renowację i montaż dodatkowych latarni i kamer na placu zabaw przy ul. 3 Maja. Negatywną ocenę uzyskały tu dwa projekty. Jeden dotyczył budowy placu zabaw przy ul. 3 Maja, drugi - budowy boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 6. Na Podłężu do wyboru będą trzy projekty (za 85 tysięcy złotych każdy). To budowa siłowni plenerowej i stołu do tenisa stołowego przy ul. Piłsudskiego 58, 62, 64 i 70, rozbudowa kompleksu górka Manhattan Podłęże oraz budowa strefy rekreacji przy blokach Piłsudskiego 42 i 44 oraz Towarowa 69 i 77.
Na osiedlu Pszczelnik pozytywnie oceniono pomysł dotyczący doposażenia placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Jarzębinowej i Wrzosowej za 85 tysięcy złotych, zaś negatywnie projekt budowy miejsc postojowych przy ul. Wrzosowej (również za 85 tysięcy złotych). W Szczakowej mieszkańcy chcieliby zagospodarowania otoczenia ZS nr 3 poprzez stworzenie strefy przedszkolaka i miniparku doświadczeń lub budowy ogólnodostępnej wiaty grillowej nad zbiornikiem Sosina. Oba projekty wyceniono na 85 tysięcy złotych. W Śródmieściu zgłoszono pomysły budowy parku osiedlowego na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Jana Pawła II, ogrodzonego wybiegu dla psów wraz z torem przeszkód w tej samej lokalizacji, a także Centrum Sportowego Dzielnicy przy SP nr 1 (każdy za 85 tysięcy złotych).
Trzynaście projektów zgłoszono w kategorii ogólnomiejskiej. Tylko siedem otrzymało jednak pozytywną ocenę. To budowa wieży widokowej z miejscami lęgowymi dla jerzyków w Parku Gródek (1 000 000 zł), budowa 60 miejsc parkingowych wraz z dojazdem i rowerową trasą manwerową dla dzieci i młodzieży przy kompleksie Gigant (1 000 000 zł), budowa srefy aktywności rodzinnej Równa Górka (1 000 000 zł), budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Jaworowej od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do początku zabudowań (240 000 zł), budowa dwóch boisk treningowych przy obiekcie Zgody Byczyna (1 000 000 zł), budowa ogrodu doświadczeń ruchowych i sensorycznych w Geosferze (1 000 000 zł) i budowa boiska Orlik Górnik Jaworzno (800 000 zł). Negatywnie oceniono projekty: "Jaworznicki Park Sportowy", "Zdrowe stopy - zdrowy kręgosłup", "Kreatywne dziecko - zajęcia z robotyki dla dzieci", "Jadłodzielnia - miejsce do dzielenia się jedzeniem", wymiana stalowej ślusarki drzwiowej wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych w SP nr 4, budowa prawoskrętu na ul. Szczakowskiej w kierunku Osiedla Stałego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jaworzno.naszemiasto.pl Nasze Miasto