(© jaworzno.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeśli są złe i niekorzystne, a miasto wypada w nich blado, wtedy urzędnicy je bagatelizują, umniejszają ich znaczenie, zwracają uwagę na niekorzystną metodologię, wybiórczość itp. Gdy są dobre - chętnie się chwalą. O czym mowa? Oczywiście o rankingach. Pojawił się kolejny.

Tym razem Jaworzno jest w nim wysoko. Chodzi o ranking Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", podsumowującym wydatki samorządów na inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych.

Jaworzno na demotywatory.pl Są dla Ciebie zabawne?

- Nasze miasto zajęło 12 miejsce w Polsce i 3 w województwie śląskim pod względem wartości realizowanych projektów, w których wykorzystywane są środki unijne. Wartość naszych projektów w przeliczeniu na jednego mieszkańca to 4067 zł, co oznacza, że efektywność naszych działań jest bardzo duża - chwali na miejskiej stronie prezydent Paweł Silbert. .

Z kolei pod względem wartości samych dotacji z Unii Europejskiej Jaworzno zajęło 9 miejsce w Polsce i 2 w województwie śląskim.

- Pozyskaliśmy 2559 zł na jednego mieszkańca i wyprzedziliśmy dotychczasowych liderów podobnych zestawień, takich jak Rybnik czy Tychy - dodaje prezydent Silbert. - Za unijne pieniądze były i są realizowane kluczowe dla miasta inwestycje, m.in. budowa Drogi Współpracy Regionalnej, projekt Miasto Twarzą do Autostrady, przebudowa rynku oraz nowe szlaki rowerowe.

Człowiek Roku 2011 w Jaworznie. Wybierz swoich faworytów! Zagłosuj

Na miejskiej stronie przypomina się przy okazji ranking Dziennika Zachodniego, w którym nasze miasto zajęło 5 miejsce.

A według Ciebie, jak nasze miasto wykorzystuje fundusze unijne? Weź udział w sondzie, skomentuj!
*TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
*NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ten obcy (gość) (kolo)

Kolo chyba jestes jasnowidzem. Srebrzysty rzucil sie na kase mieszkancow. Smieci, podatki, mandaty na autostradzie "bis". Pora dokopac jeszcze prywaciarzom. No i na deser zostaja emeryci i rencisci. Zobaczysz, ze tym dolozy specjalnie. Zwierzatka to juz znamy. Ale staruszki i starcy. Nieeeee.