Jaworzno: Młodzi piłkarze najlepsi w halowym turnieju piłki nożnej

Patryk Drabek
Piłkarze MCKiS-u Sokół Jaworzno okazali się najlepsi podczas trzeciej edycji turnieju halowej piłki nożnej arc
Młodzi piłkarze z Jaworzna triumfowali podczas trzeciej edycji halowego turnieju piłki nożnej dzieci. W finale pokonali rywali z Dąbrowy Górniczej

Hala Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie była areną zmagań uczestników trzeciej już edycji halowego turnieju piłki nożnej dzieci. W szranki stanęli zawodnicy urodzeni w 1999 roku i młodsi, a wystartowało w sumie 10 drużyn z całego województwa śląskiego.

Rywalizowano w dwóch grupach eliminacyjnych, które składały się z pięciu zespołów. Drużyny, które zajęły pierwsze dwa miejsca w swoich grupach otrzymywały prawo do gry w półfinałach, gdzie mistrzowie spotykali się z wicemistrzami grup.

Zwycięzcy awansowali do finału, natomiast pokonani trafiali do finału pocieszenia, którego stawką było ostatnie miejsce na podium.

Zaczynając od najmniej istotnych rozstrzygnięć, w meczu o dziewiąte miejsce w turnieju FC Katowice wygrało z Sokołem Orzech 2:1, w pojedynku o siódmą lokatę MOSiR Mysłowice okazał się lepszy od drugiej drużyny Ciężkowianki Jaworzno (1:0), a w starciu, którego stawką było piąte miejsce pierwsza drużyna Ciężkowianki zremisowała 1:1 z Górnikiem Jaworzno, lecz w serii rzutów karnych "Górnicy" wygrali 3:2. Trzecie miejsce wywalczyli z kolei piłkarze Czarnych Sosnowiec, pokonując 3:2 UKS Szopienice. W wielkim finale turnieju zawodnicy MCKiS-u Sokół Jaworzno po zaciętym meczu pokonali natomiast MUKP Dąbrowa Górnicza 1:0, a o triumfie zadecydowało skuteczne uderzenie Jacka Pieczary.

Co ciekawe, finałowy pojedynek okazał się rewanżem za spotkanie rozegrane w eliminacjach, w którym podopieczni Mirosława Dąbrowskiego przegrali... 0:1.
Na zakończenie przyznano zasłużone nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jacka Pieczarę (MCKiS Sokół Jaworzno), najlepszymi bramkarzami ex aequo zostali Karol Jaromin (MUKP Dąbrowa Górnicza) i Kamil Kurek (UKS Szopienice), natomiast królem strzelców z dorobkiem 6 goli okazał się Albert Piwko (UKS Szopienice).

Organizatorami imprezy, dofinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO FIO, były Ciężkowianka Jaworzno oraz klub MCKiS Wega.