Jaworzno: Halowy turniej piłki nożnej dzieci [ZDJĘCIA]

KJ
Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci w Jaworznie
Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci w Jaworznie Janusz Ciołczyk
Prawie 120 młodych piłkarzy i piłkarek wzięło udział w piątek edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej w Jaworznie. Kto zwyciężył?

W tym roku odbyła się piąta edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci w Jaworznie. Turniej organizowany jest przez LKS Ciężkowiankę, MCKiS Jaworzno oraz radnego Janusza Ciołczyka.

Młodzi piłkarze walczyli na hali przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali tam w kategorii młodzików (rocznik 2008 i młodsi) oraz orlików (rocznik 2010 i młodsi).

Na boisku stanęło prawie 120 zawodników w wieku od 8 do 11 lat w dwóch kategoriach wiekowych, 11 teamów piłkarskich, oraz prawie 300 widzów.

W tym roku celem organizatorów oprócz popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży było uczczenie 100 rocznicy powstań śląskich.

Na starcie turnieju stanęło 11 teamów z Jaworzna, Śląska, Zagłębia, i Małopolski. Punktualnie o 8.30 na parkiet wybiegły występujące w starszej kategorii wiekowej młodzików jaworznickie drużyny JSP ”Szczakowianka” i LKS ”Ciężkowianka”. Rywalizacje trwały około 6 godzin. Po nich wyłoniono najlepszych.

Wśród młodzików zwyciężył team z Małopolski „Start” Kamień, zaś wśród orlików najlepsza okazała się szkolona przez Jakuba Drąga Akademia 2012 Jaworzno.

• Najlepszy bramkarz turnieju: Adam Janikowski KKS „Czarni” Sosnowiec

Ponadto nagrody indywidualne otrzymali najlepsi zawodnicy w poszczególnych ekipach w obu kategoriach wiekowych. Młodzi piłkarze otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe.