Jaworznickie siatkarki pokazały duży potencjał

(jada)
Jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek Jagoda Pstraś (nr 15) z każdym meczem gra coraz lepiej.
Ciągle młode, piękne i bardzo zdolne - tak można by powiedzieć o jaworznickich siatkarkach, choć wiara w nie nieco upadła po meczu Gwardią Wrocław. Z faworytkami drugiej ligi młode zawodniczki MCKiS Jaworzno przegrały ...

Ciągle młode, piękne i bardzo zdolne - tak można by powiedzieć o jaworznickich siatkarkach, choć wiara w nie nieco upadła po meczu Gwardią Wrocław.
Z faworytkami drugiej ligi młode zawodniczki MCKiS Jaworzno przegrały z kretesem. Walcząc jedynie w pierwszym secie. Tymczasem w minioną sobotę siatkarki pojechały do innego kandydata na wygraną w ligowej tabeli - zespołu KS Olimpia Jawor. Pojechały i… wygrały!

- Bardzo cieszę się z tego, że była wspaniała walka i że zawodniczki, które wyszły na boisko, poradziły sobie. Cały tydzień pracowaliśmy nad mentalnością zawodniczek, nad zdrową agresją w grze. Drużyna musi być silna w każdym meczu. Oczywiście wynik, przede wszystkim postawa zespołu cieszy, ale pamiętać trzeba, że jest ponad sześć miesięcy grania i nie powinno się oceniać zbyt pochopnie drużyn grających słabiej, jak również zbyt optymistycznie zespołu, który gra na tym etapie bardzo dobrze - mówi Mariusz Łoziński trener siatkarek MCKiS Jaworzno.

Wygrana w Jaworze to drugie zwycięstwo MCKiS w trzech rozegranych dotychczas meczach. TO bardzo pozytywny wynik, jak na beniaminka drugiej ligi, opartego głównie o własne wychowanki.

Koncentracja i agresja dały o sobie znać od początku meczu w Jaworze. Siatkarki z Jaworzna już w pierwszym secie objęły prowadzenie 6:3. Potem mecz był bardzo wyrównany, na szczęście w końcówce seta ekipa trenera Łozińskiego wpadła w odpowiedni rytm gry. Dobra gra i objęcie prowadzenia 24:21 i po ataku Jagody Pstraś 25:21 dla jaworznianek.

Drugi set niestety pokazał, ze koncentracja to podstawa dobrej gry jaworznianek. Jej brak oznaczał kłopoty. Gospodynie meczu niemal przez cały set prowadziły kilkoma punktami. W pewnym momencie nawet 23:16. Trudno więc się dziwić że ta partia trafiła w ręce Jawora.

Trzeci set miał nerwowy przebieg. Nasze zawodniczki poprawiły grę w każdym elemencie. W efekcie MCKiS prowadził 18:14 , potem 22:19, by dopuścić do wyrównania w secie na 23:23! Na całe szczęście rozmowa trenera Łozińskiego poprawiła grę jaworznianek i dała wygraną w secie do 23. Niestety, kolejny set to porażka na własne życzenie jaworznianek do 20. O wyniku decydować miał więc tie-break.

- To zawsze loteria - podkreśla trener Łoziński.

MCKiS prowadził 10:8, 12:8, do końca nie dał sobie odebrać zwycięstwa i to zawodniczki z Jaworzna odtańczyły po meczu taniec radości. Ostatecznie podopieczne trenera Łozińskiego wygrały piątego seta 15:9, a cały mecz 3:2.

KS Olimpia Jawor - MCKiS Jaworzno 2:3 (-25,18,-23,20,-19)

Skład MCKiS: K. Kuryło, M. Pielecka, I. Knapik, J. Pstraś, O. Samul, K. Sawaniewicz, K. Suska (libero) oraz M. Bojko, B. Kowalska. Trener: M. Łoziński