III Jaworznicki Dzień dla Biznesu. Podsumowanie wydarzenia [ZDJĘCIA]

KJ
W Jaworznie w GEOsferze odbył się III Jaworznicki Dzień dla Biznesu
W Jaworznie w GEOsferze odbył się III Jaworznicki Dzień dla Biznesu Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie
III Jaworznicki Dzień dla Biznesu już za nami. Przez dwa dni przedsiębiorcy nawiązywali znajomości, dyskutowali m.in. o nowych trendach w biznesie i pozyskiwaniu pracowników. Czas na podsumowanie.

Jaworznicki Dzień dla Biznesu

Przedsiębiorcy ponownie spotkali się w Jaworznie podczas wyjątkowego wydarzenia. W GEOsferze przez dwa dni, 25 i 26 września, podczas trzeciej edycji Jaworznickiego Dnia dla Biznesu.

W ramach wydarzenia odbyła się dyskusja „Klaster współpracy regionalnej”, a także panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Przedstawiciele sektora publicznego, właściciele firm oraz eksperci rynku pracy rozmawiali m.in. o regionalnym rynku pracy i problemach związanych z zatrudnianiem i utrzymywaniem pracowników, pozyskiwaniu środków krajowych i europejskich na rozwój działalności oraz o przedsiębiorczości społecznej. W wydarzeniu wzięli m.in. Ewa Flaszyńska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Ireneusz Baranowski, dyrektor Departamentu Funduszy.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia na panelu inauguracyjnym wystąpili Paweł Silbert – prezydent Jaworzna, Tomasz Papaj – przewodniczący rady miasta Mysłowice, Janusz Michałek – prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tomasz Zjawiony – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Jerzy Zmarlik – prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej. Paneliści rozmawiali na temat korzyści ze współpracy regionalnej pomiędzy instytucjami publicznymi a przedsiębiorcami.

Tego samego dnia odbył się także panel dyskusyjny „Fundusze Unijne i krajowe nadal atrakcyjne”. W dyskusji udział wzięli: Łukasz Moskal z Powiatowego Urządu Pracy w Jaworznie, Magdalena Głowacka-Ostrowska z Urzędu Marszałkowskiego (Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach), Wojciech Przybylski z Krakowskiego Parku Technologicznego, Michał Pukacz z Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Wioletta Jończyk reprezentująca Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Leszek Kołodziejczyk z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Równolegle odbywały się zajęcia z zakresu wypełniania wniosków o środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz formularzy pomocy de minimis.

Pierwszy dzień zakończył występ Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna „eM Band”.

Drugi dzień wydarzenia

Drugiego dnia uczestnicy mogli wybrać się na panel dyskusyjny „Wsparcie HR”. Ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. O problemach związanych z zatrudnianiem osób oraz o korzyściach jakie można uzyskać zatrudniając osoby niepełnosprawne rozmawiali m.in. przedstawiciele Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz Straży Granicznej. Dodatkowo swoim doświadczeniem w obszarze HR podzielił się Piotr Skotnicki z firmy ASPLANT – SKOTNICCY S.J.

O przedsiębiorczości społecznej rozmawiali przedstawiciele Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej – Katarzyna Loska-Szafrańska, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego – Łukasz Kasprzyk i Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie – Łukasz Michael.

Podczas III Jaworznickiego Dnia dla Biznesu przeprowadzono także merytoryczne zajęcia warsztatowe „Utrzymanie i motywowanie pracowników”. Warsztaty prowadziła Małgorzata Domagała z Fundacji POLPROM. Nowatorskie narzędzie szkoleniowe pracowników GRYWALIZACJA zaprezentował Michał Obszarski. Uczestnicy ćwiczyli komunikację, integrację oraz negocjacje.

Na zakończenie wydarzenia wręczono statuetki dla zwycięzców konkursu dla przedsiębiorców w kilku kategoriach:

  • Empatia w biznesie – RISER sp. z o.o.
  • Kobieta w biznesie - ZPHU BA-JA s.c. Danuta Janicka, Wiesława Babula
  • Dobry start - Centrum szkoleniowe PALETA DIET Patrycja Kłósek
  • Lider współpracy z PUP - Grupa Biuro-LAND sp. z o.o. sp.k.

Na koniec wystąpił kwartet Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna "Archetti".

Wydarzenie zgromadziło ok. 150 uczestników z instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców, którzy w trakcie Jaworznickiego Dnia dla Biznesu mogli skorzystać w strefie informacyjnej z porad specjalistów z: Urzędu Marszałkowskiego – Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Jaworznie, Urzędu Skarbowego w Jaworznie, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Oddział Śląski, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Jaworznie, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Jaworznicka Izba Gospodarcza.

Partnerami III Jaworznickiego Dnia dla Biznesu były: Powiatowe Urzędy Pracy z Chrzanowa, Olkusza, Oświęcimia i Mysłowic oraz Jaworzno BIZNESMixer.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie