18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gwarek Tarnowskie Góry wygrał z RKS Grodziec Będzin na inaugurację rundy wiosennej okręgówki

Stanisław Wawszczak, SZEN
Stanisław Wawszczak
Na początek rundy wiosennej, lider katowickiej grupy II ligi okręgowej, Gwarek Tarnowskie Góry, pokonał u siebie RKS Grodziec Będzin.

Tarnogórski Gwarek pokonał na własnym boisku RKS Grodziec 3:1 (1:1) w meczu rozpoczynającym rundę wiosenną rozgrywek o mistrzostwo grupy II katowickiej ligi okręgowej. Nasi piłkarze po rundzie jesiennej prowadzą w tabeli i nie ukrywają, że ich celem jest wywalczenie awansu do IV ligi.

Tymczasem pojedynek zaczął się od niespodzianki. W 5 minucie Mateusz Utratny wykorzystał dobre dośrodkowanie Tomasza Szewczuka i z bliska ulokował piłkę w siatce bramki gospodarzy. 0:1. Tarnogórzanie poderwali się do ataku i kilka minut później bramkarz gości w ostatniej chwili uniemożliwił Arielowi Lindnerowi wyrównanie. W 13 minucie powtórka akcji i tym razem Lindner nie zmarnował okazji. Potem do końca pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola.

Tuż po przerwie Gwarek objął prowadzenie. W 47 minucie akcja prawą stroną Tadeusza Urbaińczyka zakończyła się wrzutką pod bramkę, a tu na piłkę czekał Bartosz Polis. Strzał z bliska był celny i Gwarek objął prowadzenie. Nasi nie rezygnowali z podwyższenia wyniku i w 56 minucie Polis trafił celnie po raz drugi. Potem gra wyraźnie siadła, choć okazji do celnych trafień nie brakowało.

- Obawialiśmy się pierwszego po przerwie zimowej meczu. Tradycyjnie już na lidera każdy się nastawia. To było nasze pierwsze spotkanie na normalnym boisku. Do tej pory wszystko graliśmy na sztucznej trawie, przed meczem odbyliśmy zaledwie kilka treningów na trawie. Nie był to może jakiś rewelacyjny mecz w naszym wykonaniu, ale cieszą zdobyte trzy punkty i o to chodziło – komentował po ostatnim gwizdku sędziego Marcin Wujek, kapitan Gwarka.

- Wygraliśmy, stworzyliśmy sporo sytuacji, z których padły trzy bramki więc nasza radość jest zrozumiała. Jednocześnie trudno było nie zauważyć, że kilkakrotnie przeciwnik zbyt łatwo doszedł do czystych sytuacji strzeleckich. Musimy nad tym popracować. Okres przygotowawczy spędziliśmy na sztucznych nawierzchniach i dzisiaj widać było, że moi piłkarze mieli trudności na nierównej powierzchni trawiastej. Ale z upływem czasu gry widać było, że jest coraz lepiej – mówił po meczu Jarosław Bryś, trener Gwarka.

Kolejny mecz tarnogórzanie mieli rozegrać na wyjeździe z Unią Ząbkowice. Niestety, przeciwnik zwrócił się do okręgu o przeniesienie spotkania na termin późniejszy z powodu remontu boiska. Pomimo negatywnej opinii tarnogórzan na zmianę terminu, mecz został przeniesiony. Nasi powiększyli swoją przewagę nad najgroźniejszym rywalem AKS Niwką Sosnowiec do 6 punktów. Sosnowiczanie na inaugurację bezbramkowo zremisowali z katowicką Podlesianką.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – RKS GRODZIEC 3:1 (1:1)
BRAMKI: Lindner (13), Polis (47, 56) – Utratny (5)
GWAREK: Adrian Masarczyk – Marcel Panak, Ireneusz Poloczek, Marcin Wujek, Tomasz gajda – Tadeusz Urbainczyk, Sebastian Foszmańczyk (75, Marcin Stanicki), Sebastian Majecki (82, Adam Kowol), Karol Kajda (75, Dawid Zdral) - Ariel Lindner (65, Mateusz Janusz), Bartosz Polis.

Wawel Wirek (Ruda Śląska) - Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza) 1:1

Oto wszystkie wyniki w grupie IV katowickiej ligi okręgowej, w której także grają zespoły z powiatu tarnogórskiego:

Jedność 32 Przyszowice - Gwarek Zabrze 3:1
Tarnowiczanka Stare Tarnowice - Carbo Gliwice 0:0
MKS Zabrze-Kończyce - KS 94 Rachowice 1:2
Piast II Gliwice - MOSiR Sparta Zabrze 4:0
Polonia II Bytom - Fortuna Gliwice 0-2
Ruch II Radzionków - Tempo Paniówki ( mecz dopiero 25 marca, 11:00)
ŁTS Łabędy (Gliwice) - Płomień Połomia 3:0
Silesia Miechowice (Bytom) - Orzeł Miedary 0-0

W grupie częstochowskiej ligi okręgowej gra Unia Kalety. Niestety, kalecianie przegrali z Lotnikiem aż 0:4 i zajmują aktualnie 13. miejsce w tabeli.