Gładka porażka

Jarosław Adamski
Tylko Monika Pielecka dzięki mocnym atakom zasługuje na wyróżnienie w sobotniej potyczce.
Siódma kolejka drugiej ligi pań nie okazała się najlepsza dla zespołu z Jaworzna. Ekipę MCKiS podejmował zespół WSZiM Sosnowiec. Oczywiście rywalki są wyżej w tabeli, ale z kim mają jaworznianki, będące w tym sezonie ...

Siódma kolejka drugiej ligi pań nie okazała się najlepsza dla zespołu z Jaworzna. Ekipę MCKiS podejmował zespół WSZiM Sosnowiec. Oczywiście rywalki są wyżej w tabeli, ale z kim mają jaworznianki, będące w tym sezonie beniaminkiem wygrywać?

Miały wygrać…

Takie było założenie przedmeczowe. Tymczasem siatkarska prawda, że parkiet pokazuje wszystko, potwierdziła się i tym razem. Sosnowiczanki wyraźnie pewniejsze w przyjęciu, zagrywce i rozegraniu popełniły w tym meczu mniej błędów i wygrały.

- Brakuje nam doświadczenia. To widać było już w kilku meczach i tak było także w Sosnowcu. Ciągle gramy nierówno, za dużo jest w naszej grze błędów i choć wydawało się, że można pokusić się o niespodziankę, nie zdołaliśmy ugrać nawet seta - mówi Mariusz Łoziński trener MCKiS Jaworzno.

Prawie bez walki

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron do stanu 8:8. Od tego momentu nastąpił prawdziwy dramat w grze przyjezdnych. W jednym ustawieniu siatkarki z Jaworzna straciły sześć punktów pod rząd! Mimo że w ciągu kilku minut trener Łoziński wykorzystał dwa czasy. 14:8, a potem 22:18 i koniec seta 25:21. Za Karolinę Kuryło weszła do gry Olga Samul, za Joannę Łoś - Małgorzata Bojko.

Niestety, nie przyniosło to poprawy gry jaworznianek. W meczu nie zawiodła tylko jedna zawodniczka MCKiS Jaworzno - Monika Pielecka. Niestety, na ułożony zespół z Sosnowca to wyraźnie za mało.

Drugi set to także wyraźna przewaga miejscowych. Mimo znakomitych ataków Pieleckiej, do której poziomu tym razem nie dopasowała się grająca kapitan zespołu Jagoda Pstraś, gospodynie pewnie prowadziły.

Nie pomagały roszady w składzie, czynione przez trenera Łozińskiego. Drugą partia zakończyła się wynikiem 25:22.

W trzecim jaworznianki podjęły walkę, i nawet przez większą część seta prowadziły. W pewnym momencie 17:13! By przegrać seta do 19! Sosnowiczanki zdobyły więc w końcówce osiem punktów, gdy rywalki ledwie dwa! Takim obrotem sprawy nawet trener z Jaworzna był mocno podłamany.

- Po dobrym i wygranym meczu z Zawierciem przegrywamy w złym stylu. Na wyróżnienie zasługuje Monika Pielecka, która do końca nie oddała pola bez walki. Słabiej zagrały zawodniczki, na które bardzo liczymy Jagoda Pstraś i Joanna Łoś. Przed nami dwa ostatnie w tej rundzie i bardzo ważne mecze z sąsiadami w tabeli. One zadecydują o tym na którym miejscu zakończymy I rundę rozgrywek - mówi Mariusz Łoziński.

WSZiM Płomień Sosnowiec - MCKiS Jaworzno 3:0 (21, 22, 19)

Skład MCKiS: K. Kuryło, M. Pielecka, I. Knapik, J. Łoś, J. Pstraś, K. Sawaniewicz, K. Suska (libero) oraz B. Kowalska, M. Bojko, O. Samul. Trener: M.Łoziński.