MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gala jaworznickich mistrzów sportu w ATElier Kultury. 62 nagrodzonych w 14 dyscyplinach sportowych. Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna 2023

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Uroczystość wręczania nagród dla najlepszych sportowców Jaworzna odbyła się 24 maja 2023 roku w Atelier Kultury.  Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna w 2023 roku przyznano aż 62 zawodnikom w czternastu dyscyplinach sportowych.
Uroczystość wręczania nagród dla najlepszych sportowców Jaworzna odbyła się 24 maja 2023 roku w Atelier Kultury. Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna w 2023 roku przyznano aż 62 zawodnikom w czternastu dyscyplinach sportowych. UM Jaworzno
Gala jaworznickich Mistrzów Sportu odbyła się 24 maja 2023 roku w ATElier Kultury. Nagrody otrzymało 62 zawodników reprezentujących 14 dyscyplin sportowych. Z puli 90 tysięcy złotych przyznano także sportowe wyróżnienie i wręczono nagrodę jubileuszu 30-lecia.

W Jaworznie uhonorowano najlepszych sportowców. Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna w 2023 roku przyznano 62 zawodnikom reprezentującym czternaście dyscyplin sportowych.

62 nagrodzonych sportowców w 14 dyscyplinach

Uroczystość wręczania nagród dla najlepszych sportowców Jaworzna odbyła się 24 maja 2023 roku w Atelier Kultury. Szermierka, szachy, lekkoatletyka, akrobatyka sportowa, jeździectwo, strzelectwo, narciarstwo wodne, judo, boks, badminton, bilard, amp futbol, piłka nożna i siatkówka - w czternastu dyscyplinach w kategorii indywidualnej i grupowej przyznano sportowe wyróżnienia. Najwięcej, bo aż piętnaście nagród, otrzymali piłkarze, drudzy pod względem liczby nagrodzonych byli sportowcy osiągający sukcesy w bilardzie. W sumie Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna w 2023 roku przyznano aż 62 zawodnikom. Wręczali je Paweł Silbert, prezydent Jaworzna i jego zastępca, Łukasz Kolarczyk.

- Dziś spotykamy się, aby uhonorować Wasz trud, sumienność i przede wszystkim talent. Serdecznie Wam gratuluję i życzę kolejnych pucharów i medali. Mam nadzieję, że dyscypliny, które reprezentujecie nadal będą przynosić Wam największą radość – mówił podczas wydarzenia Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Budżet tegorocznych nagród wyniósł 90 tysięcy złotych.

Sportowe wyróżnienie i jubileusz 30-lecia kariery

Podczas uroczystej gali przyznano także Sportowe Wyróżnienie Miasta Jaworzna. Otrzymał je Karol Lech uprawiający narciarstwo wodne. Tę szczególną nagrodę można uzyskać w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, legitymując się wysokim wynikiem sportowym we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, nie plasując się na pozycji medalowej. Na gali jaworznickich sportowców za zasługi w dziedzinie sportu dla Miasta Jaworzna oraz z okazji Jubileuszu 30-lecia kariery sportowej, uhonorowano Robert Studziżba. Zawodnik od 30 lat uprawia wyczynowo sport, reprezentując Jaworzno na arenie Polski, Europy i świata. W ciągu swojej trzydziestoletniej kariery zdobył wiele medali w różnych dziedzinach sportu, między innymi 30 krążków w wyciskaniu ciężarów na ławce, 10 medali w lekkoatletyce w pchnięciu kulą i rzutem dyskiem oraz trzy w kajakarstwie.

– Sport wyczynowy w dzisiejszych czasach nie zależy jedynie od fizycznej wytrzymałości, ale przede wszystkim inteligencji, taktyki i zaangażowania, które sportowcy pokazują każdego dnia w dążeniu do osiągnięcia sukcesu – podkreślał w czasie spotkania Paweł Silbert.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaworzno.naszemiasto.pl Nasze Miasto