Energetyk MCKiS Jaworzno zakończył rundę zasadniczą na 3 miejscu. W weekend play-offy

Patryk Drabek
Igor Kozłowski poprowadził swoich kolegów do wygranej z Jadarem
Igor Kozłowski poprowadził swoich kolegów do wygranej z Jadarem Patryk Drabek
"Energetyczni" w ostatnim meczu sezonu zasadniczego wygrali z Jadarem Siedlce 3:0 (32:30), (25:22), (25:19). To pozwoliło graczom Sławomira Gerymskiego na zajęcie trzeciego miejsce w pierwszej lidze, co jest największym sukcesem w historii jaworznickiej siatkówki. - Mecz był wyrównany, a obie drużyny postawiły na trudną zagrywkę.

Popełniliśmy nieco mniej błędow od rywali - analizował kapitan miejscowych, Artur Kulikowski.

W każdym secie prowadzili przyjezdni, ale gospodarze potrafili odwrócić losy poszczególnych partii. Pod nieobecność kontuzjowanego Pawła Adamajtisa, który kuruje się na play-offy, formą błysnął m.in. Igor Kozłowski. Zawodnik "Energetycznych" w decydujących momentach wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. - Siatkówka jest takim sportem, że pierwszy set może zadecydować o dalszym przebiegu spotkania. Gdybyśmy przegrali tę partię, to ten mecz mógłby się skończyć inaczej. Jestem pełen uznania dla moich chłopaków za trzecie miejsce w rundzie zasadniczej. Jest to ogromne osiągnięcie i moi zawodnicy muszą być z siebie dumni - podkreślał trener Sławomir Gerymski, który jest architektem tego sukcesu.

Już w najbliższy weekend siatkarze rozpoczną rywalizację w play-offach. Gracze z Jaworzna jutro (godz. 17) i w niedzielę (godz. 12) zagrają w hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej z Siatkarzem Wieluń.

Tymczasem siatkarki MCKiS-u Jaworzno dwukrotnie przegrały w pierwszych, wyjazdowych meczach fazy play-off z Sokołem 43 AZS AWF Katowice 0:3 (20:25), (20:25), (15:25) i 2:3 (25:19), (26:24), (22:25), (20:25), (10:15).

Już w następny weekend podopieczne Mariusza Łozińskiego podejmą rywalki we własnej hali. Awans do kolejnego etapu uzyska drużyna, która pierwsza wygra trzy spotkania.