Ciężkowianka - Zgoda 5:2. Grad bramek w derbowej potyczce

Jancio Wodnik
sxc.hu
Prawdziwy grad bramek padł w drugiej połowie derbowego spotkania na kameralnym stadionie w Ciężkowicach. W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej przeciwnikiem ciężkowickiej „11-ki” był lokalny rywal „Zgoda” Byczyna. Faworytem sobotniej konfrontacji była „Ciężkowianka”, niemniej jednak derby rządzą się swoimi prawami i często dochodzi do niespodzianek. Zresztą niewiele brakowało aby i w tym spotkaniu było podobnie, mimo, iż w ostatecznym rozrachunku to „Ciężkowianka” wysoko pokonała swego rywala. Ale ab ovo.

Pełniący obowiązki trenera „Zgody” Piotr Dobrzański mimo wysokiej wygranej w styczniowym sparingowym spotkaniu obu teamów nie mógł zlekceważyć lidera II grupy śląskiej klasy okręgowej. Jego taktyka, która polegała na zagęszczeniu defensywy oraz przydzieleniu indywidualnych opiekunów najlepszemu strzelcowi klasy okręgowej Radkowi Jarzynce (którego ruchy w pierwszej odsłonie kontrolowało nawet 3 przeciwników) święciła triumf w pierwszej połowie, kiedy podopieczni Piotra Szczotki najbliżej uzyskania prowadzenia byli po stałym fragmentach gry w wykonaniu Jarzynki oraz główce Sebastiana Wodza.

W przerwie prorocze słowa wypowiedział czołowy przed laty jaworznicki piłkarz, a obecnie trener Andrzej Majka, który stwierdził, że trzy punkty „Ciężkowiance” może zapewnić tylko objęcie prowadzenia przez... Zgodę. Uśmiechający się niedowiarkowie po meczu musieli przyznać rację panu Andrzejowi, ale przypuszczam, że nawet on nie spodziewał się w II połowie takiej kanonady.

Szczakowianka - Zieloni 3:2 [ZDJĘCIA]. Rafał Łybyk uratował wygraną!

W 57 minucie ciężkowickiego niedźwiedzia z głębokiego zimowego snu po raz pierwszy obudził pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Tomasz Podralski. Odpowiedź zranionego lidera była natychmiastowa. Rajd wracającego po kontuzji do gry Marcina Psiody prawym skrzydłem, idealne dośrodkowanie do Jarzynki i 1-1.

Podenerwowani utratą ciężko wywalczonego prowadzenia zawodnicy „Zgody” zaczęli prowadzić otwartą grę, która w 61 minucie przynosi im drugą bramkę. Jeden z ciężkowickich defensorów nie mogąc poradzić sobie ze Szremskim powala go wpół tuż przed polem karnym. Do piłki onownie podchodzi popularny „Józek” Poduralski precyzyjnym uderzeniem sprawia, że futbolówka po raz dugi zatrzepotała w ciężkowickiej siatce.

Widząc co się święci trener Szczotka wprowadził na plac gry doświadczonego Pawła Bulgę zaś zawodnicy „Ciężkowianki” chcąc za wszelką cenę przynajmniej zremisować przystępują do prawdziwego oblężenia świątyni strzeżonej przez Kominiaka. Trzykrotnie jednak nadziewają się na doskonale wyprowadzone kontry ambitnych zawodników „Zgody”, którzy powinni je wykorzystać. Brak skuteczności byczyńskich egzekutorów sprawił, że „ciężkowicki walec” rozkręcił się i w przeciągu 5 minut odebrał swoim rywalom derbowym chęć do gry.

Najpierw w 77 minucie Kądziołka trafia w poprzeczkę, zaś Adrian Prażmowski z zimną krwią pakuje piłkę do siatki Kominiaka. Minutę później Ariel Milewski strzałem po rykoszecie zza linii pola karnego wyprowadza ciężkowiczan na prowadzenie. Zaś w 82 minucie znów akcja prawą stroną oraz kapitalna sztuczka techniczna w stylu Messiego w wykonaniu Pawła Bulgi sprawiła, iż Radkowi Jarzynce nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę, aby zdobyć czwartą bramkę. Wreszcie w doliczonym czasie gry młody Jakub Adamus zdobywa piątą bramkę, sprawiając radość obecnemu na meczu ojcu Arturowi.

Wyniki IV ligi grupy śląskiej I. W czołówce bez zmian

W najbliższą sobotę podopieczni Piotra Szczotki rozegrają bardzo trudny mecz w Tarnowskich Górach. Tamtejszy „Gwarek” mający aspiracje awansu do IV ligi oraz posiadając olbrzymie wsparcie ze strony tamtejszego samorządu zremisował na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej 2-2 „Unią” (jesienią ciężkowicki team” po niezwykle zaciętym spotkaniu okazał się lepszy 1-0). Tym samym „Ciężkowianka” po 16 kolejkach nadal jest liderem mając 2 punkty przewagi nad Unią Ząbkowice oraz 3 punkty nad „Gwarkiem” Tarnowskie Góry oraz „Górnikiem” Piaski.

LKS”Ciężkowianka” 5:2 LKS „Zgoda” Byczyna
0-1 Podralski 57’
1-1 Jarzynka 58’
1-2 Podralski 61’
2-2 Adrian Prażmowski 77’
3-2 Milewski 78’
4-2 Jarzynka 82’
5-2 Jakub Adamus 90+2’
Sędziowałi: Piotr Antczak ( główny) oraz Tomasz Gil i Tomasz Wanicki (Zabrze)

Ciężkowianka: Kocot- Mateusz Ślusarczyk, Adrian Prażmowski, Milewski, Tomasz Ciołczyk- Psioda (od 70’ Chrząścik ), Pieczka, Wódz( od 61’ Bulga), Bujakiewicz- Jarzynka, Kądziołka(od 78’ Jakub Adamus).

Zgoda: Kominiak- Siemek, Podralski, Skoczylas, Przebindowski Łukasz( od 79’ Lachowicz) - Dobrzański, Kamil Szremski, Zieliński ( od 85’ Duda), Wilczek ( od 79’ Przebindowski Damian)- Ochmański ( od 70’ Szalek), Marcin Szremski.