Ciężkowianka Jaworzno. Otrząsnęli się już po falstarcie

Patryk Drabek
Kamil Kądziołka (z prawej) pokonał bramkarzy Kolejarza 24 Katowice oraz Podlesianki Katowice patryk drabek
Piłkarze Ciężkowianki Jaworzno szybko otrząsnęli się po falstarcie w Siewierzu. Już w drugiej kolejce podopieczni Piotra Szczotki po dwóch golach Marcina Psiody i trafieniu Kamila Kądziołki ograli Kolejarza 24 Katowice, natomiast w ostatniej serii spotkań pokonali w Katowicach Podlesiankę 3:0.

Początek meczu nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa, bowiem w premierowym kwadransie to katowiczanie dyktowali warunki gry. - Moi zawodnicy to jednak przetrzymali i kontrolowali przebieg meczu - podkreślał trener Piotr Szczotka.

W 19. minucie bramkarz Podlesianki odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego Mateusza Zduna, a formalności dopełnił Kamil Kądziołka. Już dziewięć minut później było natomiast 2:0 po tym, jak po akcji Kądziołka - Jakub Bujakiewicz - Marcin Psioda, ten ostatni przymierzył z 22 metrów tuż przy słupku. Gospodarze nie mieli pomysłu na wpisanie się na listę strzelców, a jaworznianie już po zmianie stron podwyższyli rezultat. W 70. minucie Radomir Jarzynka skierował piłkę z narożnika pola karnego w długi róg i tym samym Ciężkowianka wygrała w Katowicach 3:0. - Jestem zadowolony szczególnie z tego, że w drugim meczu zagraliśmy na "zero z tyłu", ponieważ w poprzednim sezonie to było naszą największą bolączką - nie krył Piotr Szczotka.

Ciężkowianka: Kominiak - Zdun, Pieczka, Milewski, Prażmowski, Pstraś, Gajos (46. Jarzynka), Psioda, M. Radomski (46. Biel), Bujakiewicz (70. Struski), Kądziołka (85. Dryja).

W niedzielę gracze z Jaworzna zagrają u siebie z Jastrzębiem Bielszowice (godz. 17).