Ciężkowianka gromi rywala 8:1 i awansuje na pierwsze miejsce w tabeli

Jancio Wodnik / Ivan
ivan
Efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze piątoligowej Ciężkowianki Jaworzno, którzy w Dąbrówce Wielkiej pokonali tamtejszy Orkan aż 8:1. Dzięki temu znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli.

Rozgrywająca mecz w niedzielne popołudnie w Piekarach „Ciężkowianka” znała wynik sobotniego meczu, w którym „Górnik” Piaski uległ w Świętochłowicach tamtejszemu „Śląskowi” 1-2. Być może świadomość, iż nawet remis uzyskany w konfrontacji z „Orkan-em” pozwoli cieżkowickiemu teamowi awansować na pierwsze miejsce w tabeli Grupy II śląskiej klasy okręgowej sprawiła, że poza Jarzynką w pierwszej odsłonie pozostali zawodnicy niewysilali się specjalnie, zaś trener Piotr Szczotka nie tylko był zmuszony dokonać dwóch zmian w jedenastce wyjściowej, ale na dodatek musiał zażyć tabletkę na uspokojenie.

Miejscowi młodzi zawodnicy w pierwszej połowie robili wszystko, aby osiągnąć korzystny rezultat. Byli jednak bezradni wobec dwóch popisowych akcji Radka Jarzynki, który w odstępie 4 minut dwukrotnie trafił do siatki. Nie załamało to jednak miejscowych, którzy wykorzystali w 30 minucie błąd ciężkowickiej defensywy i po dokładnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła grający z 9 Patryk Janko pięknym uderzeniem głową zdobywa kontaktową bramkę. W tym czasie Palian dwukrotnie jeszcze został zmuszony do sporego wysiłku. Na szczęście „Ciężkowianka” posiadała w swoich szeregach doskonale w tym dniu dysponowanego Jarzynkę, który dokładnym lobem w samo okienko po raz trzeci umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

Reprymenda trenera Szczotki sprawiła, że na drugą połowę wyszła zupełnie odmieniona ciężkowicka drużyna. W dodatku, gdy w 48 minucie w zamieszaniu podbramkowym po raz czwarty bramkarza gospodarzy pokonał Marcin Fitał stało się jasne, kto rządzi na murawie. Kolejne bramki były tylko konsekwencją całkowitej dominacji „Ciężkowianki”, a od dwucyfrówki gospodarzy uratował tylko broniący z wyczuciem, ale i z ogromnym fartem miejscowy bramkarz Kuba. Wygrana w niedzielnej potyczce sprawiła, że „Cieżkowianka” po 12 kolejkach awansowała na fotel lidera i ma 3 pkt przewagi nad grupą pościgową złożoną z „Górnika” Piaski i „Gwarka” Tarnowskie Góry oraz 4 pkt nad „Unią” Ząbkowice.

W najbliższą sobotę 30 października do Ciężkowic zawita spisujący się w tej rundzie znacznie poniżej oczekiwań MCKS Czeladź , który posiada znanych z wybryków pseudokibiców. Mamy nadzieje, że tym razem będzie spokojnie. Początek zawodów o godzinie 15.00.

Orkan Dąbrówka Wielka 1:8 Ciężkowianka Jaworzno (1:3)