Ciężkowianka - Andaluzja 1:0. Gol debiutanta

Jancio Wodnik
sxc.hu
Goście przyjechali do Ciężkowic z celem wywiezienia remisu i przez długi czas im się to udawało. W pierwszej połowie za wiele się nie działo. Zawodnicy obydwu zespołów nie potrafili zmusić obydwu golkiperów do większego wysiłku. Ciężkowickiej świątyni strzegł po raz pierwszy w tej rundzie doświadczony Tomasz Palian, za to zabrakło pauzujących za kartki Adriana Prażmowskiego oraz Jakuba Bujakiewicza.

Niestety w 35 minucie poważnej kontuzji doznał długoletni kapitan „Ciężkowianki” Paweł Bulga. W drugiej odsłonie podopieczni Piotra Szczotki chcący za wszelką cenę zainkasować trzy punkty postawili na frontalny atak. Długo ich wysiłki nie przynosiły powodzenia, za to goście dwukrotnie byli bliscy pokonania ciężkowickiego golkipera.

Na szczęście bezrobotny przez większą część spotkania Tomek Palian pokazał, że jest w formie. Rozstrzygnięcie padło w 70 minucie, gdy wprowadzony 10 minut wcześniej absolutny debiutant w ciężkowickim teamie Mariusz Biel po rajdzie lewą stroną Marcina Psiody ze stoickim spokojem pokonał mającego w drugiej odsłonie sporo pracy Skrzypca. Radość kibiców była ogromna. Ale najbardziej cieszył się chyba jego pierwszy trener Andrzej Majka, który był jego pierwszym wychowawcą.

Zresztą pan Andrzej-przed laty jeden z najlepszych napastników biegających po jaworznickich boiskach- do swoich wychowanków zalicza również 16 letniego Mateusza Maja, który z „Ciężkowianki” via „Sandecja” trafił przed kilkoma tygodniami do juniorów „Wisły” Kraków.

Zdobycie prowadzenia sprawiło, że „Ciężkowianka” zaczęła stwarzać kolejne sytuacje pod bramką „Andaluzji”. Niestety Psioda, Pieczka, Biel oraz Jarzynka nie zdołali pokonać po raz drugi piekarskiego bramkarza. Szczególnie obrona strzału Jarzynki zmierzającego w okienko była majstersztykiem. Za to w ostatnich 3 minutach goście napędzili „naszym” sporo strachu. Na szczęście defensywa dyrygowana przez Artura Adamusa stanęła na wysokości zadania. Za tydzień w Sobotę Wielkanocną czeka ciężkowickich graczy trudne spotkanie w Rudzie Śląskiej z tamtejszym „Wawelem Wirek”, który przed tygodniem pokonał „Gwarka” Tarnowskie Góry 2-1.

LKS ”Ciężkowianka”1:0 „Andaluzja” Brzozowice