Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Usług Społecznych w Tarnowskich Górach oficjalnie otwarte

Iwona Świetlik
W Tarnowskich Górach dziś oficjalnie otwarte zostało Centrum Usług Społecznych.
W Tarnowskich Górach dziś oficjalnie otwarte zostało Centrum Usług Społecznych. Iwona Świetlik
W Tarnowskich Górach 2 lipca otwarto Centrum Usług Społecznych. Mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 16. Znajdują się w nim trzy jednostki wspierające rodziny i osoby niepełnosprawne oraz trzy wydziały Starostwa Powiatowego.

2 lipca w budynku przy ulicy Sienkiewicza 16 w Tarnowskich Górach zostało otwarte Centrum Usług Społecznych.

Centrum obejmuje: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności, Wydział Strategii i Rozwoju, Wydział Zdrowia i Spraw Obywatelskich oraz Biuro Bezpieczeństwa Publicznego. Łącznie zatrudnia 88 pracowników.

Oficjalnie, przecinając wstęgę, CUS otwarła Krystyna Kosmala - starosta tarnogórski. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. Barbara Dziuk - poseł na Sejm RP, Jan Wroński - dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON, burmistrzowie - Marek Cyl ze Świerklańca i Krzysztof Nowak z Miasteczka Śląskiego, ks. proboszcz Piotr Kalka z Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach i radni.

- Centrum Usług Społecznych to jest nazwanie wszystkich jednostek organizacyjnych, które zajmują się pomocą społeczną i które przed remontem funkcjonowały w tym budynku. Każda z instytucji będzie funkcjonować także nadal pod własną nazwą - wyjaśnia Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski.

Pracownicy CUS oprowadzili gości po budynku.

Na początku lat 50. XX wieku budynek pełnił funkcję bursy dla szkoły Przysposobienia Przemysłowego. Po 1968 roku mieściło się tam przedszkole, a później Dom Kultury Chemet, po czym przejęło go Starostwo Powiatowe. Od 20 lutego 2017 roku do 25 maja 2018 roku budynek był remontowany. Wykonano m.in. termomodernizację budynku, przebudowano strefę głównego wejścia, wybudowana została pochylnia dla niepełnosprawnych ze schodami i balustradami, wymieniono pokrycie dachu oraz instalacje sanitarne, elektryczne i oświetleniowe.

Całkowity koszt adaptacji budynku na potrzeby CUS wyniósł niemal 4 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to dokładnie 1 924 838, 49 zł. Pozostałe środki w wysokości 2 060 334, 36 pochodzą z budżetu powiatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto