AKS Niwka - Podlesianka Katowice 1:1 [FOTO + WIDEO]

Mateusz Załęski / aksniwka.com
Nie tak miała wyglądać inauguracja drugiej części sezonu i pierwszy oficjalny mecz niweckiego zespołu, w którym nieszczęśliwie zremisowali 1:1 z Podlesianką Katowice, a strzelcem jedynej bramki dla niwczan był 21-letni Jakub Stefański.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn była wyrównana i dość niemrawa, a na boisku poza kilkoma świetnie wyglądającymi sytuacjami nic nadzwyczajnego się nie działo. Jako pierwsi na prowadzenie w 33. minucie wyszli niwczanie, a sprawcą pierwszej oficjalnej w tej rundzie bramki był 21-letni napastnik Jakub Stefański. Kilka minut później padła druga bramka, jednak nie została ona uznana przez sędziego, gdyż popularny „Bobek” chwilę przed oddaniem strzału dotknął futbolówkę ręką.

Druga odsłona sobotniego meczu w wykonaniu biało-zielonych była o niebo lepsza, zawodnicy nacierali na bramkę gości i oddawali groźnie wyglądające strzały. Blisko sprawienia zgromadzonym na stadionie kibicom byli między innymi: Marcin Długaj, Daniel Sobczyk, Mariusz Ludwiczek, Mariusz Korepta i kilkukrotnie Jakub Stefański, jednak ich wrzuty nie sprawiły żadnego problemu bramkarzowi katowiczan, Michałowi Woźnicy. Im bliżej było końca, tym coraz lepiej radzili sobie przeciwnicy, stwarzając wiele podbramkowych sytuacji, jednak nowy nabytek AKS-u, Piotr Lisowski wychodził z nich obronną ręką. Niestety tylko do 90. minuty, kiedy to po atomowym strzałem Adriana Leksa zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki, czego efektem był dzisiejszy podział punktów.

- Dzisiejszy remis jest konsekwencją tego, co powiedziałem w szatni. Wiedziałem, że drużyna Podlesianki w drugiej połowie nas zaatakuje i będzie chciała na siłę strzelić bramkę, bo to jest normalna rzecz. Była to dla nas bardzo dobra taktyka, ustawiliśmy się tak, aby wycofać się na własną połowę i szybkimi zagraniami z środka pola uruchomić bocznych lub napastników i były ku temu trzy okazje teoretycznie sam na sam, które powinny być zakończone strzałem na bramkę i przy stanie 2:0 wynik spotkania byłby już zamknięty. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się na naszej drużynie i mecz praktycznie już wygrany zakończył się tak jak widzimy – mówił po meczu zawiedzony szkoleniowiec niwczan, Dariusz Wrona.

Kolejnym ligowym przeciwnikiem niwczan będzie Piast Ożarowice, który przegrał z GKS-em Wawel Wirek 2:3.

AKS Niwka Sosnowiec – Podlesianka Katowice 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 – Jakub Stefański (33.), 1:1 – Adrian Leks (90.)
AKS: Lisowski – Wajda, Czapla, Długaj Ż, Sokołowski Ż (84. Bróg), Sikora Ż, Ludwiczek Ż, Sobczyk, Korepta, Ślufcik Ż (70. Kałuzny), Stefański
Podlesianka: Woźnica – Kuc, Sowa, Koźniewski, Gajda (80. Pisarewicz), Szymik Ż (89. Pucher), Kubacki (46. Jędrysik), Piwczyk, Gruszczyński, Leks Ż, Knapek