Znów sromotna porażka

(jada)
Nie mogą ostatniego spotkania ligowego zaliczyć do udanych zawodnicy JBL MCKiS Jaworzno. Co prawda rywal to lider II ligi zespół Big Stara Tychy, ale każda porażka pod koniec sezonu zbliża jaworznian do spadku.

Podopieczni trenera Marcina Lichtarskiego od początku meczu nie wiele mieli do powiedzenia w starciu z liderem. W pierwszej kwarcie rywale rzucili gościom 27 punktów, tracąc ledwie 15. Podobnie było w drugiej odsłonie spotkania: najpierw 29:15, a po pierwszej połowie prowadzenie gospodarzy 56:30.

Mecz w praktyce mógł się zakończyć. I chyba było by lepiej dla gości by tak się stało. W trzeciej kwarcie JBL zdobył 7 punktów! Rywale powiększyli swoje konto o 25 oczek.

Tylko ostatnia kwarta grana rezerwami przez miejscowych zakończyła się ich porażką 14:18, dzięki czemu zespół JBL zmniejszył rozmiary przegranej. Po tym spotkaniu drużyna JBL zajmuje 9 pozycję w tabeli.

Jutro koszykarze z Jaworzna wyjeżdżają do Piotrkowa, gdzie zmierzą się z tamtejszą Piotrcovią.

Wynik tego spotkania jest bardzo ważny dla końcowej klasyfikacji, bo obecnie obie ekipy mają po 30 pkt. i walczą o utrzymanie się. W pierwszej rundzie rozgrywek nasi gracze nie mieli kłopotów ze zwycięstwem i wysoko pokonali rywali 98:64.